Giant

Katowicki Supersam przejdzie metamorfozę

|
W charakterystycznym budynku o czarnej jak węgiel elewacji, znajdującym przy ul. Piotra Skargi w Katowicach, przybędzie powierzchni biurowej najwyższej klasy, pojawią się nowe restauracje i różne techniczne udogodnienia dla przyszłych najemców.

Projekt przebudowy obiektu przygotował zespół Konior Studio pod kierunkiem architekta Tomasza Koniora. Efekty zobaczymy już pod koniec tego roku.

 

Nowy standard Supersamu

W komunikacie zarządcy budynku, firmy Globalworth czytamy, że najwięcej zmian obejmie pierwsze piętro galerii, na którym powstaną nowe biura. Głównym elementem wystroju tej kondygnacji będzie zielona ściana (największa na Śląsku) stworzona z kilkudziesięciu gatunków roślin. Ma ona nie tylko pełnić funkcję estetyczną, ale przede wszystkim oczyszczać powietrze ze szkodliwych substancji. Jest to kolejny krok w stronę podniesienia wartości ekologicznej budynku, bowiem już teraz może on pochwalić się certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent.

Z kolei część gastronomiczna tzw. Kopalnia Smaków pojawi się na poziomie -1. Jej aranżacją zajmie się wrocławska pracownia 3XA. Globalworth zapewnia, że restauracyjna rozbudowa tego poziomu nie utrudni funkcjonowania sklepów takich jak Action, Dealz, Rossmann czy Aldi.

Komfort przyszłych najemców mają podnieść liczne udogodnienia. Będą to m.in. stacje do ładowania pojazdów elektrycznych, infrastruktura rowerowa i dedykowana aplikacja mobilna Globalworth. Dzięki niej użytkownicy będą mogli bezdotykowo dostać się do biura, zarezerwować salę konferencyjną, czy też przywołać windę na dane piętro.

 

Globalworth stawia na biura

Zdecydowaliśmy, że nie chcemy rywalizować z dużymi galeriami handlowymi. Obraliśmy inną strategię rozwoju Supersamu, naszym zdaniem lepiej odpowiadającą na postpandemiczną rzeczywistość. Jako właściciel tak kultowych budynków, jak warszawska Hala Koszyki czy wrocławska Renoma, mamy duże doświadczenie w tego typu wielofunkcyjnych projektach, które wykorzystamy również w Supersamie – podkreśla Barbara Wójcik, Senior Asset Manager w Globalworth Poland.


0.0
Napisz pierwszy komentarz