Giant

W biurowcach Globalworth zagoszczą uczestnicy Konkursu Chopinowskiego

|
W biurowcach Globalworth rozbrzmi muzyka. W lobby wybranych budynków dla słuchaczy na żywo zagrają młodzi, utalentowani pianiści. Są to uczestnicy tegorocznej edycji Konkursu Chopinowskiego. Wśród nich wystąpią: Julia Łozowska, Adam Kałduński oraz Viet Trung Nguyen.

Globalworth sceną dla młodych artystów

Globalworth podjął współpracę z Julian Cochran Foundation, czego efektem będzie seria 40-minutowych recitali jego budynkach biurowych w największych polskich miastach. Odbędą się one m.in. w Warsaw Trade Tower (Warszawa), Tryton Business House (Gdańsk), Lubicz Park (Kraków) oraz Retro Office House (Wrocław). W programie przewidziano utwory polskiego pianisty i kompozytora, Fryderyka Chopina. Patronem strategicznym wydarzenia jest firma Yamaha. Dzięki temu artyści będą mogli zagrać na fortepianach najwyższej klasy.

Globalworth zapewnia nie tylko komfortowe miejsce do pracy, ale stara się również, aby jego biurowce pomagały w budowaniu społeczności. Umożliwić ma to organizacja licznych wydarzeń artystycznych oraz kulturalnych dla najemców. Tegoroczna edycja Konkursu Chopinowskiego cieszyła się dużym zainteresowaniem, stąd też pomysł na to, aby zaprosić uczestników konkursu do budynków Globalworth. Akcja będzie trwała w listopadzie i grudniu, a wysłuchać gry młodych talentów będą mogli najemcy, ich pracownicy oraz osoby odwiedzające obiekty.

 

Harmonogram koncertów w Globalworth

W akcji mają wziąć udział uczestnicy tegorocznej edycji słynnego na całym globie Konkursu Chopinowskiego, który organizowany jest w Warszawie. Pierwszy koncert odbędzie się 17 listopada o godzinie 17.00 w Tryton Business House (Gdańsk). Zagra Julia Łozowska. Następne zaplanowane są na 18, 25 listopada i 2, 16 grudnia (godzina 16.45) w Warsaw Trade Tower (Warszawa).

Recitale odbędą się również 30 listopada (godzina 17.00) w Lubicz Park (Kraków) oraz 14 grudnia (godzina 16.30) w Retro Office House (Wrocław).

Konkurs Chopinowski to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym kraju. Ma on również swoją renomę na arenie międzynarodowej. Jego zadaniem jest nie tylko popularyzowanie muzyki polskiego kompozytora, ale również odkrycie nowych talentów pianistycznych, co często pomaga młodym osobom w starcie ich międzynarodowej kariery. Pierwszy koncert odbył się w 1927 roku w Warszawie.

Jednym z talentów jest Julia Łozowska, która studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz na Hochschule für Musik, Theater und Medien w Hanowerze. To laureatka wielu konkursów (m.in. Konkursu Chopinowskiego w Narwie, Festiwalu Pianistycznego „Chopinowskie Interpretacje Młodych” w Koninie-Żychlinie, Konkursu Pianistycznego w Ville de Gagny). Jej koncerty można było wysłuchać m.in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie, w NOSPR w Katowicach, w ośrodkach chopinowskich w Polsce oraz za granicą.

Kolejną osobą jest Adam Kałduński, który zdobył wykształcenie w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Uczestniczył w kursach mistrzowskich pod okiem takich pianistów jak m.in. Edward Auer, Nikolai Demidenko, Kevin Kenner, Dang Thai Son, Tamàs Ungar oraz Dina Yoffe. To laureat m.in. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla Młodych Pianistów w Pekinie oraz Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.


0.0
Napisz pierwszy komentarz