Giant

Global Office Park sfinansowany przez międzynarodowe konsorcjum banków

|
Global Office Park sfinansowany przez międzynarodowe konsorcjum banków
Global Office Park sfinansowany przez międzynarodowe konsorcjum banków
Grupa Cavatina Holding zawarła umowy kredytowe z międzynarodowym konsorcjum banków. Dzięki kredytom sfinalizowana zostanie katowicka inwestycja Global Office Park.

Umowy kredytowe zawarte zostały z konsorcjum banków BERLIN HYP AG z siedzibą w Berlinie oraz Bankiem Pekao S.A. Kontrakt dotyczy umowy kredytu wieloproduktowego obejmującego kredyt budowlano-inwestycyjny oraz kredyt na VAT. W skład pakietu wchodzi umowa kredytu budowlanego o wartości do 82 mln euro z terminem spłaty ustalonym na koniec 2023 r., kredytu odnawialnego o wartości do 44,3 mln zł z terminem spłaty przypadającym na koniec marca 2024 r. oraz kredytu inwestycyjnego (z przeznaczeniem na spłatę kredytu budowlanego) o wartości do 82 mln euro, który ma zostać zwrócony do końca 2027 r.

Umowy kredytowe z bankami Berlin Hyp i Pekao to kolejne istotne umowy zawarte w ostatnich dniach. Dzięki pozyskanym kredytom mamy zabezpieczone finansowanie na jedną z naszych flagowych inwestycji Global Office Park w Katowicach. W jednym pakiecie umów zabezpieczyliśmy środki na budowę, finansowanie podatku VAT oraz korzystne refinansowanie biurowca po jego oddaniu do użytkowania. W niedługim czasie po podpisaniu umowy spodziewamy się pierwszej transzy w kwocie ponad 150 mln PLN, która zostanie przeznaczona na finansowanie i refinansowanie nakładów poniesionych przez Grupę. Warto dodać, że obecnie poziom przednajmu budynków Global Office Park wynosi odpowiednio A1 (40 proc.) i A2 (60 proc.), natomiast budynek C jest już w całości wynajęty – podkreślił Daniel Draga, Wiceprezes Zarządu Cavatina Holding.

 

Trzy wielofunkcyjne budynki

Powstający przy skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i Dąbrówki w Katowicach kompleks Global Office Park jest zespołem budynków, dla których przewidziano wielofunkcyjne zastosowanie. W skład kompleksu wejdzie zarówno część biurowa i usługowa, jak i mieszkalna. Biura będą znajdować się w dwóch 25-piętrowych wieżach o wys. 104 m. Łącznie zasilą katowicki rynek nieruchomości biurowych powierzchnią 55,2 tys. mkw. Każdy z nich będą certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie Excellent, a także w systemie WELL Health-Safety Rating. Będą także wyposażone w dostęp do aplikacji Integral, która zapewni bezpieczne korzystanie z obiektów.

Trzecią wieżę przeznaczono z kolei na część mieszkalną – zgodnie z planem ma w niej powstać 670 lokali na wynajem od Resi Capital. Wszystkie trzy wieżowce w podstawie będą dysponować miejscem na część usługową. Na 5-kondygnacyjnym podium zmieści się gastronomia, sklepy i punkty usługowe.

Ważny atut kompleksu mają stanowić tarasy zajmujące 2,3 tys. mkw. pow. Do stref zieleni i relaksu będą mieć dostęp zarówno mieszkańcy, jak i najemcy obiektu.

Cieszymy się, że Bank Pekao ma możliwość wspierać Grupę Cavatina przy realizacji kolejnego, tym razem biurowego projektu. Jest to kolejny przykład kompleksowej współpracy Pekao z klientem, gdzie łączymy usługi bankowości inwestycyjnej, wprowadzając spółkę na GPW z dostarczaniem jest strukturyzowanych produktów w zakresie finansowania – poinformował Dieter Lobnig, wiceprezes Pekao Investment Banking oraz dyrektor Departamentu Bankowości Inwestycyjnej i Finansowania Nieruchomości Banku Pekao.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz