Giant

Katowicki Global Office Park – kolejny etap prac

|
Global office Park w Katowicach, źródło: materiały prasowe Cavatina
Global office Park w Katowicach, źródło: materiały prasowe Cavatina
Inwestycja powstająca na skrzyżowaniu ul. Dąbrówki i Mickiewicza to pierwsze tak duże przedsięwzięcie typu mixed-use na Górnym Śląsku. Obecnie trwają prace przy wykonaniu korony wież w budynkach A1 oraz A2.

Global Office Park to nowoczesny kompleks łączący w sobie funkcje powierzchni biurowej, usługowej, a także mieszkaniowej. Będzie się on składał w trzech budynków. Dwa z nich, o łącznej powierzchni 55 200 mkw. posiadają po 25 kondygnacji naziemnych i 104 m wysokości. Znajdą się tam biura, a na najniższych kondygnacjach – tzw. podium – miejsce znajdą sklepy, lokale usługowe i gastronomiczne. W trzecim budynku zlokalizowane będą mieszkania przeznaczone na wynajem. Powstanie tam aż 670 lokali o różnorodnym metrażu. Cały kompleks ma się wyróżniać nowoczesnością i luksusem. Potwierdza to certyfikat BREEAM na poziomie Excelent. Właścicielem inwestycji Global Office Park Katowice jest Cavatina Holding.

Obecnie trwają prace nad kolejnym etapem budowy Global Office Park. Jak podaje inwestor, rozpoczęto działania przy wykonaniu korony wież budynków A1 i A2. Następnie rozpoczną się prace przy zamknięciu fasady. Instalacje wewnętrzne budynków zostały ukończone w 90 proc. Natomiast jeśli chodzi o budynek B, powstała już konstrukcja żelbetowa na poziomach +2 oraz +3.

O prestiżu i świetnej lokalizacji Global Office Park może świadczyć fakt, że już skomercjalizowano ponad 50 proc. powierzchni biurowej. Wśród najemców znajdą się m.in. takie firmy jak UPC czy ING Tech.


0.0
Napisz pierwszy komentarz