Giant

EKO Rewitalizacja terenów elektrowni Battersea w Londynie

Plan rewitalizacji terenów elektrowni jest jednym z największych i najbardziej oczekiwanych projektów w Wielkiej Brytanii.

Firma Cushman & Wakefield została wybrana przez irlandzką spółkę inwestycyjną działającą na rynku nieruchomości Real Estate Opportunities na wyłącznego agenta odpowiedzialnego za zapewnienie źródeł finansowania projektu rewitalizacji terenów starej elektrowni w Battersea w Londynie.


Plan rewitalizacji terenów elektrowni  jest jednym z największych i najbardziej oczekiwanych projektów w Wielkiej Brytanii. Na działce o pow. 16 ha powstanie wielofunkcyjny kompleks, który zaoferuje ok. 771.000 m kw. powierzchni handlowej, biurowej, rozrywkowej oraz mieszkaniowej. Centralnym elementem koncepcji architektonicznej będzie odrestaurowany budynek elektrowni.


Za opracowanie planu generalnego rewitalizacji odpowiedzialny był architekt Rafael Vinoly. W lutym agencja rządowa ds. urbanistyki i architektury CABE (Commission for Architecture and the Built Environment) nagrodziła projekt, określając go mianem inteligentnej i ekologicznej inwestycji.


Szczegółowe plany inwestycji zostały udostępnione do publicznego wglądu w Radzie Dzielnicy Wandsworth pod koniec 2009 r. W ocenie ogólnej projekt uzyskał 82 proc. pozytywnych głosów. Deweloper Treasury Holdings oczekuje na wydanie decyzji planistycznych w tym roku.

Firma Cushman & Wakefield powołała specjalny zespół odpowiedzialny za realizację zlecenia, złożony ze specjalistów z różnych działów, świadczących usługi w zakresie powierzchni handlowych, biurowych, mieszkaniowych, rynków kapitałowych oraz usług finansowych i deweloperskich. Dzięki wykorzystaniu globalnej platformy zespół ten będzie miał możliwość poszukiwania inwestorów w obu Amerykach, regionie EMEA, Azji i Pacyfiku. Rozpoczęcie kampanii marketingowej planowane jest na przełomie wiosny i lata.

Rob Tincknell, Dyrektor Zarządzający spółki Treasury Holdings, Manager ds. inwestycji spółki Real Estate Opportunities, powiedział: Bardzo się cieszymy z możliwości współpracy z firmą Cushman & Wakefield. Obecnie intensywnie przygotowujemy się do szczegółowych rozmów z potencjalnymi inwestorami. Rozpoczniemy je, jak tylko uzyskamy decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Jesteśmy głęboko przekonani, że lokalizacja, skala oraz charakter inwestycji przyciągnie uwagę międzynarodowych inwestorów.

0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz