Giant

Nowoczesne biurowce na Mokotowie

Nowe osiedle biurowców podobne do tego, które wyrosło na Służewcu Przemysłowym, powstanie wkrótce na południowym Mokotowie.

Nowe osiedle biurowców podobne do tego, które wyrosło na Służewcu Przemysłowym, powstanie wkrótce na południowym Mokotowie – podaje „Polska The Times”.

Dzielnica kojarzona dotychczas z kameralną Sadybą i osiedlami wzdłuż Sobieskiego może zyskać status zagłębia biznesu – czytamy dalej. Ma tam pojawić się jeden z większych zespołów biurowych w stolicy. U zbiegu ulic Sikorskiego i Sobieskiego ma powstać duży kompleks nowoczesnych budynków o łącznej powierzchni przeznaczonej na biura liczącej 70 tys. m kw. Inwestorem jest firma Europlan Capital, a koncepcję architektoniczną przygotowała pracownia FSP Arcus. Projekt zakłada budowę pięciu siedmiopiętrowych budynków z górującym nad nim dwudziestojednopiętrowym wieżowcem
 
Budynki połączone zostaną przeszklonymi łącznikami i siecią dróg, alejek i zieleni, zaprojektowano także małą architekturę. Inwestycja ma ruszyć jeszcze w 2010 roku, po uchwaleniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – dodaje dziennik.
 

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz