Giant

Rozpoczęcie budowy Andersii

W centrum Poznania na placu Andersa ruszyła realizacja projektu Andersia Business Center. Prace budowlane rozpoczęły się w podziemiach.

W centrum Poznania na placu Andersa ruszyła realizacja projektu Andersia Business Center. Prace budowlane rozpoczęły się w podziemiach – informuje „Głos Wielkopolski”.

Jest to trzeci etap robót związanych z powstawaniem kompleksu. Obok biurowca Andersia (ABC) w tej części miasta górują budynki Poznań Financial Center (PFC), Andersia&Tower oraz Novotel Centrum Poznań.
 
Andersia będzie najniższa spośród tych budynków. Będzie to nowoczesny biurowiec z pięcioma kondygnacjami nadziemnymi i dwiema podziemnymi – parking podziemny ze 170 miejscami postojowymi, o powierzchni 14,5 m kw. Jak czytamy dalej, pomiędzy budynkami (PFC, Andersia&Tower oraz ABC) powstanie pasaż miejski, który – oświetlony i zagospodarowany – będzie tworzył przejście między budynkami do placu wewnętrznego. Inwestycję szacuje się na około 33 mln euro.
 
Obecnie wybrano wykonawcę parkingu podziemnego, który powinien być gotowy do października tego roku. Budowa części nadziemnej ma rozpocząć się, gdy deweloper znajdzie odpowiednią liczbę najemców na biura. Inwestor, Von der Heyden Group, ma w swych planach również projekt Andersia Silver – wieżowca o wysokości 116 m. Będzie to ostatnia faza zabudowy placu Andersa – dodaje gazeta.
 

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz