Proton Office

Postępy na budowie Ocean Office Park

|
Ocean Office Park, źródło: materiały prasowe partnera
Ocean Office Park, źródło: materiały prasowe partnera
Deweloper Cavatina Holding informuje o postępach w budowie kompleksu budynków biurowych Ocean Office Park. Podaje również szacunkową datę zakończenia I etapu budowy.

Kompleks Ocean Office Park będzie się mieścił na rogu ulic Nowohuckiej i Klimeckiego. Obecnie realizowany jest pierwszy etap tej inwestycji. Budynek, który powstaje, ma być pięciokondygnacyjnym biurowcem, z jednym dodatkowym poziomem podziemnym, który będzie mieścił parking na 120 pojazdów. Deweloper poinformował, że obecnie na ukończeniu jest już budowa czwartej kondygnacji.

Pierwszy z budynków Ocean Office Park ma być przykładem nietuzinkowej architektury, co projektant osiągnął poprzez zastosowanie efektu tzw. podwójnej skóry, czyli dwóch warstw szkła o falistej linii cięcia. Jest to nawiązanie do nazwy obiektu, ponieważ wizualnie kojarzy się z falującym oceanem. Dodatkowo ma to dać korzystny efekt termoizolacyjny i akustyczny, ponieważ wnętrze będzie dodatkowo chronione przed dźwiękami z zewnątrz. Jest to część założeń projektowych, które przyświecały twórcom budynku. Zastosowane rozwiązania sprawiły, że projekt uzyskał certyfikat BREEAM, na poziomie Very Good.

Zdaniem dewelopera - firmy Cavatina Holding, I etap budowy kompleksu Ocean Office Park, powinien się zakończyć w IV kwartale tego roku. Oznacza to, że do tego czasu gotowe będą zarówno przestrzenie biurowe, jak i lokale przeznaczone pod działalność gastronomiczną i usługową. Przewidziane są tam restauracje, kawiarnie, sklep spożywczy, ale również np. przedszkole i placówka medyczna. W bezpośrednim sąsiedztwie budynku zaprojektowano również strefy wypoczynku i relaksu.


4.0
Napisz pierwszy komentarz