Giant

Biurowce w Oliwie

Na niezagospodarowanej działce w sąsiedztwie hali Olivia w Gdańsku ma powstać Olivia Business Centre.

Na niezagospodarowanej działce w sąsiedztwie hali Olivia w Gdańsku ma powstać Olivia Business Centre. Będzie to kompleks biurowców. Najniższy z nich ma mieć siedem kondygnacji, a najwyższy czternaście. Budowa pierwszego obiektu – Olivia Gate – ma się rozpocząć w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Kolejne mają być wybudowane do 2017 r. – donosi „Dziennik Bałtycki”.

W przyszłości w Olivia Business Centre ma pracować kilka tysięcy ludzi. Mają mieć do dyspozycji wygodne, nowoczesne biura, miejsca parkingowe i łatwy dostęp do komunikacji miejskiej. Ważnym aspektem jest również bliskie położenie przedszkoli, miejsc rekreacyjnych oraz sąsiedztwo uniwersytetu. Kompleks ten ma być najlepszym miejscem do pracy w Trójmieście – czytamy dalej.

Przyszli pracownicy biurowców nie powinni mieć również problemu z dojazdem do pracy oraz do domu. W planach naniesiono dwupasmową drogę łączącą al. Grunwaldzką z ul. Wita Stwosza, zamykającą teren inwestycji od strony Oliwy. Takie rozwiązanie ma zapobiec powstawaniu ewentualnych korków – dodaje dziennik.

 

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz