Giant

Holistycznie, czyli jak?

|
Praca architekta nie kończy się na zaprojektowaniu biura, lecz czuwa on także nad zgodnością idei z realizacją. Dlaczego warto inwestować w takie podejście do projektowania wyjaśnia Małgorzata Grzyb, architekt & interior designer z firmy Interbiuro.
Małgorzata Grzyb, architekt & interior designer z firmy Interbiuro
Małgorzata Grzyb, architekt & interior designer z firmy Interbiuro

 

Urządzanie biura jest sporym procesem. Dla firm, które są laikami w tym temacie jest to też działanie stresujące. Czy oddając kwestię projektu i realizacji wnętrza specjalistom mogą poczuć, że ktoś bierze odpowiedzialność za całość działań?

Oczywiście. Interbiuro posiada 18-letnie doświadczenie w projektowaniu i budowaniu biur. Opracowujemy design i wykonujemy fit-out. Architekt występuje w tym procesie jako rzecznik interesów inwestora. Dzięki holistycznemu podejściu do projektowania architekt, jako autor projektu, czuwa nad zgodnością idei z realizacją. Koordynuje projekty branżowe i wybiera produkty, które najlepiej wpisują się w ideę projektu. Wielką zaletą firmy jest fakt, że nie jesteśmy związani umową z producentem mebli. Dzięki temu mamy swobodę w wyborze produktów najlepiej wpisujących się w projekt. Cały czas mamy kontakt z klientem i co ważne, prowadzimy realizację w ciągłej kontroli z budżetem.

Czy może Pani przedstawić jakieś przykłady biur zrealizowanych przez firmę Interbiuro w ujęciu holistycznym?

O projektowaniu w ujęciu holistycznym możemy mówić zarówno przy dużych projektach, jaki i małych. W oparciu o taki sposób projektowania powstają całe biura, ale także mniejsze przestrzenie, np. pokoje do pracy w skupieniu, miejsca do współpracy oraz strefy relaksu. Przykładem takich holistycznie zaprojektowanych biur są: siedziba firmy Initiative Media Warszawa (w trakcie realizacji), Bauer Media, Omega Pfarma Poland, Simon Kucher & Partners.

Siedziba firmy Bauer Media

Gdzie Pani, jako designer holistycznego projektowania biur szuka inspiracji?

Projektując całościowo koncentrujemy się nie tylko ogólnie na architekturze wnętrza, ale też na detalu. Dla mnie osobiście główną inspiracją przy projektowaniu przestrzeni biurowej jest natura, obserwacja życia i środowiska, w którym żyjemy. Pomysły stąd zaczerpnięte staram się przenosić do swoich projektów, a później je realizować. Tak np. powstał zainspirowany wstęgą sufit w hallu wejściowym w showroomie firmy Martela w budynku Wola Center. Motywem przewodnim dla znajdującej się w nim lady recepcyjnej została bransoleta. Z kolei, np. w firmie Initiative korytarz realizowany jest na wzór uliczki, pasażu miejskiego. W tak zaprojektowanych biurach natura „wchodzi” do wnętrza.

Showroom firmy Martela                                                      Korytarz firmy Initiative 

Czy według Pani rynek wykonawstwa przestrzeni biurowych będzie zmierzał w stronę powierzchni zaprojektowanych holistycznie i będą one coraz bardziej popularne?

Zdecydowanie tak. To absolutna konieczność, szczególnie gdy myślimy o miejscu pracy w ujęciu globalnym uwzględniającym CSR (Corporate Social Responsibility), czyli społeczną odpowiedzialność biznesu czy sustainability tj. zrównoważony rozwój. Tylko wówczas zaprojektujemy biuro, które będzie w stanie sprostać wyzwaniom przyszłości.

 

https://interbiuro.pl/


5.0
Tagi: Interbiuro
Napisz pierwszy komentarz