Giant

Nowoczesne i funkcjonalne przestrzenie – Interbiuro realizuje nowe standardy w biurowcu Chałubińskiego 8.

|
Chałubińskiego 8, źródło: Wikipedia
Chałubińskiego 8, źródło: Wikipedia
Interbiuro zakończyło realizacje ok. 3 900 m kw. powierzchni dla najemcy na zlecenie CPI Property Group w warszawskim biurowcu Chałubińskiego 8.

Fit out miał na celu dostosowanie przestrzeni do nowego wyższego standardu wykończenia budynku oraz dopasowanie całej powierzchni do potrzeb i standardu najemcy.

Stworzona na nowo powierzchnia biurowa odpowiada obecnym standardom wykończenia, w ramach tych prac wymianie podlegały wykończenia posadzek – obecnie zmieniane na wysokiej jakości wykładziny dywanowe i PCV, sufitów – wymiana na sufity rastrowe z energooszczędnymi ledowymi oprawami oraz rozwiązania dotyczące ścian w szczególności nowoczesnych bezszprosowych ścian szklanych.

Na indywidualne potrzeby najemców powierzchnie są wyposażane w dodatkowe rozwiązania.

W przypadku realizacji Interbiuro był to nowoczesny system audiowizualny oraz systemy związane z kontrolą dostępności i bezpieczeństwa powierzchni. W wewnętrznym centrum konferencyjnym najemcy zostały zainstalowane nowoczesne rozwiązania audio-video.

W salach zastosowano ściany mobilne umożliwiające zmianę układu i wyposażono je w rozbudowany system do prowadzenia telekonferencji. Zastosowano również rozwiązania umożliwiające prace w 3D i w środowisku wirtualnej rzeczywistości.

Systemy multimedialne stały się niezbędnym narzędziem pracy w dobie panującej pandemii Covid-19, a ich funkcjonalność i nowoczesność podnoszą jakość i ułatwiają pracę.

 

Prace zostały zlecone w formule design & build

Trwały 16 tygodni, a zakresem obejmowały projekt wykonawczy wielobranżowy, jak i realizację zakresu budowlanego i instalacyjnego.

W ramach zakresu firma Interbiuro zrealizowała również dostosowanie instalacji oświetleniowej i elektrycznej oraz wymianę części instalacji CO, dostosowanie instalacji klima-went i wod-kan. Zakresowi realizacji podlegały również instalacje zapewniające bezpieczeństwo pożarowe powierzchni w tym tryskaczy, SSP i DSO oraz SUG dostosowanych do nowego układu powierzchni.

 

Właściciel budynku, firma CPI, kładzie duży nacisk również na ekologię swoich realizacji, propaguje te idee i zachęca do podobnego działania najemców swoich budynków.

W ramach tej realizacji została wykonana nowoczesna stacja ładowania 14 pojazdów elektrycznych do obsługi wewnętrznej floty najemcy.

Nowa przestrzeń biurowa stała się nowoczesną, funkcjonalną powierzchnią odpowiadającą wysokim standardom dostępną dla jej użytkowników, a także klientów odwiedzających powierzchnię, w tym osób z niepełnosprawnościami.

Interbiuro zrealizowało w tym samym czasie na zlecenie CPI modernizację części wspólnych tj. holi windowych na 6 kondygnacjach, dostosowując je tym samym do nowego standardu.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz