Giant

Wirtualne biuro w małej firmie – jakie korzyści niesie ze sobą to rozwiązanie?

|
Każda firma powinna być wyposażona w swoje własne, prywatne biuro. Jego forma jest już natomiast zależna wyłącznie od właściciela i struktury działalności.

Wielu przedsiębiorców myśli o tym, jak przy obecnie rosnących cenach ograniczyć pewien wydatek związany właśnie ze swoim lokum. Niektórzy decydują się na wprowadzenie pracy z domu, a inni szukają po prostu tańszej alternatywy. Istnieje jeszcze jedno rozwiązanie, a mianowicie wirtualne biuro.

Jak się okazuje, coraz większa liczba tzw. freelancerów wybiera tę opcję. Czym różni się od pracy z domu i dlaczego się opłaca? O tym wszystkim opowiemy poniżej.

Rejestracja firmy, a biuro

Doskonale wiadomo, że chcąc otworzyć firmę, konieczne jest umieszczenie w systemie konkretnego adresu siedziby. Dzięki takiemu zabiegowi oprogramowanie i urzędnicy wiedzą, w którym miejscu przechowywane są wszystkie dokumenty i faktury związane z firmą. Jest to już nieco przestarzała metoda, a to przez wzgląd na możliwość internetowego składowania dokumentów. Niemniej jednak, jest to wymóg i należy się do niego stosować.

Nie ma żadnego przepisu, który mówiłby o tym, że zabronione jest wpisywanie w daną rubrykę swojego adresu zamieszkania. Jak doskonale wiemy, co nie jest w prawie zabronione, jest dozwolone. Czy aby na pewno adres swojego mieszkania jako posiadłość firmy okaże się na dłuższą metę dobrym rozwiązaniem? Przekonajmy się.

Wirtualne biuro, a swój domowy adres – gdzie jest różnica?

Weźmy tutaj za przykład jednoosobową działalność, niezatrudniającą żadnych pracowników. Wirtualne biuro jest usługą wynajęcia pewnej przestrzeni o charakterze biurowym. Decydując się na umowę i regularne płacenie abonamentu, zyskujemy adres siedziby oraz obsługę skrzynki pocztowej. Zazwyczaj taka oferta jest tania i wynosi zaledwie kilka procent z tego, co musielibyśmy przeznaczyć na wynajem i utrzymanie fizycznej przestrzeni biurowej. Chcąc jednak szerzej dowiedzieć się o cenach, warto wpisać w wyszukiwarkę frazę wirtualne biuro cennik, a następnie wejść w wybrany link.

Istotną różnicą pomiędzy wirtualnym biurem, a domowym adresem jest lokalizacja. Nie da się ukryć, że wielu freelancerów mieszka najczęściej na obrzeżach miasta. Prowadząc działalność internetową, raczej warto być łatwo odnajdywanym w sieci. Wirtualne biura posiadają swoją przestrzeń biurową tylko i wyłącznie w centrum dużych miast. Wynajem takiego adresu siedziby w znaczny sposób przyczyni się do wzrostu wyszukiwania i popularności naszej firmy. Algorytmy mają metodę, dzięki której jednym z kluczowych czynników wyświetlania wyników jest właśnie lokalizacja.

Co oferują nam biura wirtualne?

W skład podstawowego pakietu e-biura wchodzi oczywiście udostępnienie wirtualnego adresu siedziby wraz obsługą korespondencji. Jak się jednak okazuje, działalności te są w stanie zaoferować nam znacznie więcej. W skład obsługi korespondencji wchodzi jeszcze wysyłanie SMS-ów z informacją o jej nadejściu, a także możliwość zrobienia skanów i przesłania zawartości listu firmowego drogą internetową. Recepcjoniści pracujący w biurach wirtualnych mogą również przyjmować interesantów konkretnej firmy, oferując im specjalny numer telefonu. Co więcej, istnieje również możliwość wynajmu rzeczywistego biura na godziny, chociażby w ramach spotkania z kontrahentem. W razie potrzeby przedstawienia projektu szerszej gamie obserwujących, da się także wypożyczyć salę konferencyjną.

Dla kogo wirtualne biuro będzie najlepszą opcją?

Usługa biur wirtualnych będzie korzystna dla każdego, kto mieszkając w nieco gorszej lokalizacji prowadzi działalność internetową. Decydując się na taki krok wciąż możemy pracować z domu, jednak oddzielimy w pewien sposób sferę prywatną od zawodowej. Klienci, chcąc spotkania nie będą już pukać do drzwi naszego domu, a wyniki wyszukiwania firmy w internecie zdecydowanie wzrosną. Takie rozwiązanie szczególnie zaleca się freelancerom, start-upom, kancelariom czy nawet sklepom internetowym. Każdy zaoszczędzi w ten sposób masę pieniędzy, które musiałby wydać na czynsz i utrzymanie fizycznego lokalu.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz