Giant

Kinnarps najnowsza realizacja- biuro Adgar Poland

Adgar Poland wnowym biurze

Adgar Poland to inwestor, deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości komercyjnych, którytworzy innowacyjnekoncepty biurowe. Spółka działa w Polsce od 1999 roku,koncentrującsię na rynku warszawskim. AdgarPoland jest właścicielem biurowcówo łącznej powierzchni najmu wynoszącej ponad 137 tys. mkw. Jednym z tychobiektów jest Adgar BIT -sześciokondygnacyjny, kameralny budynek o powierzchni 8 500 mkw, usytuowany przy ul. Konstruktorskiej 11 w Warszawie, który niedawno stał sięnową siedzibą spółki.

Nowa przestrzeń –sprawdzeni partnerzy

W procesie aranżacji nowego biura, spółkę wspierali jej dotychczasowi, sprawdzeni partnerzy.Za projekt architektoniczny odpowiadałaMagda Kozak z Berenson Biuro, a jego realizacja zostałapowierzonafirmie MP Projekt. Wnętrzawyposażono w funkcjonalne i ergonomiczne meble marki Kinnarps, z którą Adgar Poland współpracuje od wielu lat, ceniąc jąnie tylko za ergonomięrozwiązań, lecz także zatechnologię produkcji przyjazną środowisku naturalnemu.Biuro w Adgar BIT to nasza kolejna już współpraca ze specjalistami z Kinnarps. Doskonale wiedzieliśmy, że wspólnie uda nam zadbać nie tylko o wysoki standard wykończenia i aranżację w zgodzie z najnowszymi trendami, lecz także ergonomię oraz optymalną funkcjonalność w każdym elemencie codziennego użytkowania przestrzeni biurowej –mówi Robert Włoszek,Dyrektor Operacyjny Adgar Poland.

Przestrzeń dynamicznych zmian

Zmiana lokalizacji biurajest odpowiedzią na wyzwania wynikające z dynamicznego rozwojuspółki.Nowa przestrzeń zapewni nie tylko optymalne warunki pracy sukcesywnie powiększającemu się zespołowi, lecz także wspomoże go w realizacji celów biznesowych, gdyż wnętrze o powierzchniponad 800 mkw.pełni jednocześnie funkcjębiura pokazowego.Nowasiedzibapozwoli wszystkim pracownikom Adgar Poland na wykonywanie codziennychzadańw komfortowych warunkach, umożliwiającjednocześnieprezentację nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań przestrzennych i aranżacyjnych, które firmaproponuje potencjalnym klientom w swoichwarszawskich biurowcach.

Aranżacja na miarę potrzeb

Biuro Adgar obejmuje dwie przestrzenie open space, 3 sale konferencyjne i 2 sale spotkań oraz otwartą kuchnię. Wszystkie pomieszczenia zostały wyposażonew funkcjonalne rozwiązania oferowane przez Kinnarps. Wykończenie mebli laminatemdębowymharmonizuje z drewnianymi elementami, jakie zastosowano w aranżacjiwnętrza, nadając całości ciepłego, przytulnego charakteru.Po zebraniu opinii pracownikówstanowiska pracy wyposażono-w zależności od dominującego wzorca pracy -w biurka z serii Oberon z elektrycznąregulacją wysokości lubstołyo stałej wysokości z serii Nexus. Niezależnie od rodzaju biurka, wykorzystano komfortowei uniwersalne fotele obrotowe Esencia, które automatycznie dopasowują się do wagi użytkownika.O warunki akustyczne na stanowiskach pracy w przestrzeni otwartej.

Dobór mebli w strefach wspólnych został podyktowany przede wszystkim komfortem, stąd ponadczasowefoteleApollo z wysokim oparciemw miejscach spotkańorazinnowacyjnesofy Row centralnej części biura. Ich sprężystość zapewnia użycie elastycznej tkaniny Dymetrol®, na której zawieszone jest siedzisko, co zapewnia nadzwyczajną wygodępodczas siedzenia. W otwartej kuchni, która może pełnić także miejsce nieformalnych spotkań zespołu, znalazły się krzesła Neo Lite na drewnianych nogach –ich ergonomicznie wyprofilowane siedzisko i oparcie wykonane jest z łatwego do utrzymania w czystości tworzywa. Dogłównej sali konferencyjnejwybrano stół Colt oraz fotele FlexHigh, zaś w pozostałych salach spotkań zastosowanostoły konferencyjne Nexus oraz ergonomiczne i elastyczne krzesła 5000 [cv].Na uwagę zasługuje także wykorzystanie korytarza jako otwartejstrefy spotkań nieformalnych, gdziezostałyużytesofyFieldsz wysokimi oparciami, dlazapewnieniaoptymalnych warunkówakustycznychi poczucia intymności.

Podsumowanie

W rezultaciepowstało przyjazne, nowoczesne biuro, które pełni podwójną rolę -miejsca pracy dla zespołu Adgar Poland oraz przestrzeni modelowej, która,łącząctradycyjne funkcje biuraz elastycznymi rozwiązaniamido pracy hybrydowej,odzwierciedla najnowsze trendy i zmieniające się oczekiwania potencjalnych klientów spółki wobec środowiska pracy.Cieszymy się, żew firmie Kinnarpsmamy partnera, któremu,tak jak nam,zależy na zrównoważonym rozwoju. Nasze nowe biuro nie tylko umożliwia pracownikom Adgar Poland realizację zadań w komfortowych warunkach -pełni także funkcję biura pokazowego, dzięki któremu możemy prezentować potencjalnym klientom nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania aranżacyjne i przestrzenne –podsumowuje Robert Włoszek.

 

Fakty:

Klient: Adgar Poland

Lokalizacja: Warszawa, ul. Konstruktorska 11

Metraż: 835 m kw

Liczba stanowisk pracy: 65

Projekt:arch. Magdalena Kozak, Berenson Biuro

Zdjęcia: Fotomohito

 

Zastosowane rozwiązania z Grupy Kinnarps:

Kinnarps: biurka sit/stand z serii Oberon, stoły Nexus, seria siedzisk Fieds, sofa Scandinavia, fotele Apollo, fotele Polar, stoliki do kawy Combine, ścianki biurkowe Vibe

Materia: sofa Ro, stolik do kawy Crest, krzesła Neo Lite

Skandiform: stół konferencyjny Colt, fotele Flex High

Drabert: fotele obrotowe Essencia


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz