Praga jest dzielnicą Warszawy najsłabiej rozwiniętą pod względem podaży nowoczesnych powierzchni biurowych. Wynosi ona bowiem ok. 171 000 m kw. (w lewobrzeżnej Warszawie ok. 3,5 mln m kw.). Praga kusi natomiast mniejszymi czynszami - nowoczesne powierzchnie biurowe można wynająć za 13-15 EUR za m kw. na miesiąc (w centrum stolicy ceny te są niemal dwukrotnie wyższe). Jednak, aby w dzielnicy mógł rozwinąć się rynek biurowy, potrzebna jest postępująca zmiana wizerunku Pragi oraz poprawa infrastruktury.
Dzielnica ta coraz lepiej radzi sobie z wizerunkiem stawiając na rozwój kultury. Jeżeli chodzi o rozwój infrastruktury trzeba jednak jeszcze trochę poczekać. Jak mówi Joanna Mroczek, dyrektor Działu Doradztwa i Badań Rynku CBRE: Wybudowane w ostatnich latach nowe mosty na Wiśle, a także modernizacja i uporządkowanie okolic dworców Warszawa Stadion i Warszawa Wschodnia już przyczyniły się do ułatwienia przejazdu przez Wisłę i poprawy komfortu podróży. Przełomem będzie jednak druga linia metra, która poprawi komunikację z centrum miasta, a przede wszystkim ułatwi dojazd do pracy tym, których pracodawcy zdecydują się na ulokowanie swoich biur na Pradze.
Jak podaje CBRE, w planach inwestycji na Pradze jest m.in. Port Praski przy Wybrzeżu Szczecińskim. Ten mieszczący się na 500 000 m kw. powierzchni kompleks miałby zawierać mieszkania, biura, lokale handlowe, obiekty rekreacyjne i kulturalne. Poza Portem Praskim w planach są: rozbudowa Soho Factory przy ul. Mińskiej, przebudowa dawnej fabryki PZO przy ul. Grochowskiej oraz dawnej drukarni PAP przy ul. Mińskiej. Planowana jest również inwestycja w Centrum Praskie Koneser na terenie dawnej fabryki wódek przy ul. Ząbkowskiej.