Proton Office

Certyfikat BREEAM dla Atrium Centrum

|
Biurowiec Atrium Centrum na warszawskiej Woli, źródło: materiały prasowe partnera
Biurowiec Atrium Centrum na warszawskiej Woli, źródło: materiały prasowe partnera
Biurowiec Atrium Centrum uzyskał Certyfikat BREEAM-In Use. Właściciel budynku rozważa możliwość jego dalszej modernizacji, pod kątem funkcjonalności i łatwości w zarządzeniu.

Biurowiec Atrium Centrum

Budynek Atrium Centrum znajduje się na warszawskiej Woli, przy al. Jana Pawła II, u zbiegu ulic Krochmalnej i Cieplnej. Wybudowano go w 2001 roku i posiada siedem kondygnacji. Jego właścicielem jest CPI Property Group (CPIPG). W latach 2017-18 budynek był przebudowywany, pod kątem nadania mu bardziej nowoczesnego wyglądu. Przy okazji zadbano o poprawę parametrów ekologicznych.

Łączna powierzchnia użytkowa to ponad 17 tys. mkw, z czego prawie 15 tys. jest wynajmowane na biura. Powierzchnie biurowe spełniają standardy klasy A. Znajdują się tam również lokale usługowe i handlowe, jednak Atrium Centrum jest przede wszystkim biurowcem.

Wśród najemców znajdziemy znane firmy, m.in. UPC, L'Oreal, Medicover, Nordea czy Rabobank.

 

Wartościowy certyfikat BREEAM

W ramach polityki stałego podnoszenia atrakcyjności posiadanych nieruchomości, firma CPIPG podjęła jakiś czas temu decyzję o przygotowaniu budynku do certyfikacji w systemie BREEAM. Miało to sprawić, że budynek będzie bardziej ekologiczny. Niewątpliwie certyfikacja miała również wpłynąć na wartość rynkową obiektu i konieczne w tej sytuacji zwiększenie wysokości opłat za wynajem.

Po przeprowadzonym badaniu certyfikat przyznano. Biurowiec Atrium Centrum otrzymał BREEAM In-Use na poziomie Very Good. Najwyższe noty przyznano mu w trzech kategoriach: „Transport”, „Materiały” i „Odpady”. Oznacza to, że budynek jest dobrze skomunikowany, zbudowano go z odpowiednich materiałów, oraz że ma sprawnie działający system zarządzania recyklingiem.

CPIPG planuje dalsze zmiany, które mają wpłynąć na zrównoważone zarządzanie i funkcjonalność użytkowania Atrium Centrum.


0.0
Napisz pierwszy komentarz