Giant

Budowa warszawskiego biurowca P180 na finiszu. Nad budynkiem zawisła wiecha

|
Biurowiec P180, źródło: materiały prasowe partnera
Biurowiec P180, źródło: materiały prasowe partnera
Nowa inwestycja firmy Skanska zlokalizowana przy stacji metra Wilanowska w Warszawie dobiega końca. Nad biurowcem P180 pojawiła się symboliczna wiecha, oznaczająca zakończenie prac konstrukcyjnych. Według planów ma zostać oddany do użytku już we wrześniu 2022 r.

Budynek posiada 15 kondygnacji i wysokość 55 m. Wzbogaci on warszawską powierzchnię biurową o dodatkowe 32 000 mkw. Projekt biurowca został stworzony przez pracownię PRC Architekci, a prace nad nim ruszyły w 2020 r.

 

Przyjazny środowisku biurowiec w centrum Warszawy

Podczas budowy P180 duży nacisk kładziono na ekologię – budynek powstał przy użyciu specjalnego, nowoczesnego betonu, którego emisyjność jest o ponad 40 proc. mniejsza niż tradycyjnego.

Jak podaje Skanska:  – W ramach inwestycji wykorzystano prawie 9000 m sześc. tego produktu. Ilość zredukowanego w ten sposób dwutlenku węgla równa się zanieczyszczeniom wyemitowanym przez samochód napędzany benzyną, który okrąży Ziemię wzdłuż równika aż 107 razy.

Budynek jest również przyjazny rowerzystom. Znajduje się tam 100 miejsc parkingowych dla rowerów oraz pełna infrastruktura, obejmująca szafki, prysznice itp.

 

Dobra lokalizacja biurowca P180

Znajdujący się na warszawskim Mokotowie budynek zapewnia szybki i prosty dojazd z różnych części stolicy. Leży w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra, wielu węzłów komunikacyjnych oraz licznych ścieżek rowerowych.


 

Komfortowe rozwiązania

W P180 zadbaliśmy nie tylko o komfort i wygodę przyszłych najemców, ale również o zrównoważone rozwiązania. Powierzchnie biurowe naszej inwestycji są w pełni bezpieczne i spełniają najwyższe wymagania stawiane tego typu przestrzeniom, m.in. w ramach międzynarodowych systemów certyfikacji – tłumaczy menadżer ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska w regionie CEE Tomasz Subocz. – To o tyle ważne, że jak pokazały przeprowadzone przez nas badania, ponad połowa Polaków nadal codziennie chodzi do biura, a ponad 70 proc. badanych uważa je za bezpieczne – dodaje.

Budynek ma zostać oddany do użytku w III kwartale bieżącego roku.


0.0
Napisz pierwszy komentarz