Giant

CPIPG nabył warszawski biurowiec Concept Tower

|
Biurowiec Concept Tower w Warszwie
Biurowiec Concept Tower w Warszwie
CPI Property Group sfinalizował transakcję zakupu czternastego biurowca w Warszawie. Zakup obiektu zapewnił CPIPG status właściciela największego portfela biurowego w Warszawie pod względem GLA.

 

Zakup biurowca Concept Tower to szósta transakcja CPIPG w tym roku, która powiększyła powierzchnię biurową należącą do spółki do 314 000 mkw. Zakupiony obiekt zbudowano w 2012 r. To wysoki na 15 pięter budynek o łącznej powierzchni biurowej klasy A+ 9000 mkw. Concept Tower zlokalizowano w jednej z najszybciej rozwijających się części miasta, przy ul. Grzybowskiej 87, co czyni go nieruchomością świetnie skomunikowaną zarówno z centrum Warszawy, jak i z innymi jej dzielnicami. W sąsiedztwie Concept Tower znajdują się inne nowoczesne biurowce, apartamentowce, hotele oraz restauracje - bogata oferta handlowo-gastronomiczna w pobliżu obiektu jest jego ważnym atutem. Sam budynek cechuje innowacyjne wykończenie. Szklana elewacja, zapewniając stały dostęp światła dziennego, podnosi komfort pracy wewnątrz obiektu. Do dyspozycji najemców pozostają również zewnętrzne tarasy. Poszczególne powierzchnie można dostosować do aktualnych potrzeb, dzieląc je na mniejsze lub pozostawiając open space na całej kondygnacji. Biurowiec otrzymał certyfikat Leed na poziomie Gold.

Negocjacje, dotyczące akwizycji Concept Tower rozpoczęły się na długo przed wybuchem pandemii COVID-19. Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że udało nam się pomyślnie sfinalizować transakcję – powiedział Tomas Salajka, Head of Acquisitions and Asset Management w CPIPG. Grupa nadal koncentruje się na posiadaniu portfela najlepszych lokalizacji biurowych w kluczowych stolicach Europy Środkowej – podkreślił.

CPI Property Group jest firmą działającą w sektorze nieruchomości biurowych, handlowych, mieszkaniowych i hotelowych w Czechach, Berlinie i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Siedziba CPIPG znajduje się w Luksemburgu. Firma dysponuje aktywami o łącznej wartości ponad 9,1 miliarda euro. Akcje spółki są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych we Frankfurcie. Na polskim rynku CPIPG działa od 2013 roku. W skład portfela spółki wchodzą w Polsce dwadzieścia cztery nieruchomości z sektora biurowego, handlowego i hotelowego, zlokalizowane w Warszawie, Elblągu, Zamościu, Tarnowie, Radomiu i Zgorzelcu.


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Piotr :
Nowi gracze na rynku poszukują nieruchomości komercyjnych: https://walterherz.com/pl/a/nieruchomosci-komercyjnych-w-polsce-poszukuja-nowi-gracze
9 września 2020 16:50