Chociaż zarówno siedziska Tapa, jak i meble biurowe Levitate nie kojarzą się z wnętrzami typowych korporacji, to mimo to stały się one ikonami tegorocznego designu biurowego.
W wąskiej grupie produktów „Best of Best” nagrody Iconic Awards: Interior Innovation znalazły się pufy Tapa. Są one zaprojektowane przez Przemysława Mac Stopę. Pufy stanowią rozwiązanie dla stref nieformalnych spotkań w małych grupach oraz wnętrz recepcyjnych. Są one stworzone zgodnie z ideą modularności. Moduły można dowolnie ze sobą zestawiać i wielobarwnie tapicerować. Jeden moduł tworzy „wyspa” i ruchome pufy obracające się na wspólnej osi.
Wizerunek firmy ociepla Tapa pokryta wełną (produkowany w Nowej Zelandii materiał Synergy składa się w 95 proc. wełny). Dbając o jakość tapicerki twórcy sofy przeprowadzili testy ścieralności materiału i jest on barwiony w technologii zapewniającej długą żywotność.
– Inspiracją było moje ogólne zamiłowanie do tworzenia obiektów wzornictwa przemysłowego opartego o matematyczną analizę modularności oraz form geometrycznych. Chciałem zaprojektować modularny system siedzisk, który na pierwszy rzut oka nie wygląda jak typowy mebel biurowy, ale raczej jak architektoniczna bryła lub rzeźba – mówi Przemysław Mac Stopa, projektant.
- 1
- 2