Na ścianie biurowca Plac Zamkowy – Business with Heritage, od strony ulicy Miodowej została odsłonięta tablica, która upamiętnia walki powstańczego Batalionu AK „Gozdawa”. W uroczystościach wzięli udział Powstańcy Warszawy z Batalionu „Gozdawa”, kombatanci - żołnierze Armii Krajowej oraz przedstawiciele władz państwowych z wiceministrem Obrony Narodowej, Wojciechem Fałkowskim i Prezesem Najwyższej Izby Kontroli, Krzysztofem Kwiatkowskim, a także rektorzy uczelni wojskowych, przedstawiciele ordynariatów polowych Wojska Polskiego, Żandarmerii, Policji i Straży Granicznej. Odsłonięcie tablicy odbyło się 2 sierpnia br.
Narożnik ulic Miodowej i Senatorskiej był obszarem walk Batalionu AK „Gozdawa” w czasie Powstania Warszawskiego. Przed rozpoczęciem budowy biurowca na działce znajdował się kamień upamiętniający to wydarzenie. Nowa tablica (o identycznym wyglądzie i treści) została zaakceptowana przez kombatantów i to również oni wybrali datę jej odsłonięcia.
Na pamiątkowej tablicy został wyryty wiersz, który powstał 1 września 1944 r. Jego autorem jest Andrzej Sieczkowski, który walczył w batalionie „Gozdawa” w czasie Powstania Warszawskiego.
Batalion "Gozdawa" (od pseudonimu dowódcy kapitana Lucjana Giżyńskiego) lub batalion im. Stefana Czarnieckiego to oddział bojowy Armii Krajowej, który walczył w powstaniu warszawskim na Starym Mieście, a od września – w Śródmieściu. Wzdłuż ul. Senatorskiej żołnierze "Gozdawy” toczyli wyjątkowo krwawe walki, ryglując plac Teatralny i Miodową. Później podjęli nieudaną próbę przebicia do Śródmieścia, a 1 września rozpoczęli ewakuację kanałami ze Starego Miasta do północnego Śródmieścia, gdzie toczyli ciężkie i krwawe walki. Do momentu kapitulacji powstania poległo 60 proc. żołnierzy.