Giant

Wiecha na Carpathia Office House

Zawieszenie wiechy na Carpathia Office House w Warszawie
Zawieszenie wiechy oznacza ukończenie budowy stanu surowego budynku
Zakończył się kolejny etap budowy biurowca zlokalizowanego na warszawskim Powiślu.

Uroczystość zawieszenia wiechy na Carpathia Office House urozmaicona została wystawą prac fotografa Wojciecha Plewińskiego - Western „Kobyle-Gródek Story”, a także loterią z nagrodami. Wydarzenie oznacza zakończenie budowy stanu surowego otwartego i rozpoczęcie prac związanych z wykończeniem budynku. Inwestycja ma być gotowa pod koniec bieżącego roku.

 

Biurowiec powstaje przy ul. Cichej 8 w Warszawie i jest inwestycją krakowskiego dewelopera GD&K Group, właściciela m.in. projektu TreiMorfa (słynnego Szkieletora w Krakowie). Budynek na Powiślu będzie 5-kondygnacyjnym biurowcem klasy A, nawiązującym architektonicznie do stylu modernistycznego w stolicy.

 

Przy projektowaniu „Carpathii” inspirowała nas architektura Powiśla lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych – wyjaśnia Szymon Duda, architekt i główny projektant budynku. Chcieliśmy nadać obiektowi charakter pasujący do jego lokalizacji, a jednocześnie uzyskać komfort mieszczący się w założeniach wszystkich zaangażowanych podmiotów – najemców, sąsiadów inwestycji i samych inwestorów. Jestem przekonany, że obecny projekt znalazł wspólny język dla tego miejsca i przeznaczenia budynku – dodaje.

 

Inwestycja dostarczy na warszawski rynek 4440 mkw. powierzchni biurowej, a także dwukondygnacyjny parking podziemny z 36 miejscami parkingowymi. Charakterystycznym elementem projektu będzie hol wejściowy do budynku. Hol z subtelnymi elementami wykończenia, wyselekcjonowanymi meblami oraz stylowym żyrandolem sprawi, że „Carpathia” emanować będzie klimatem eleganckiej atmosfery biurowej Londynu, Monachium i Wiednia z lat sześćdziesiątych – zapewnia Szymon Duda, główny projektant biurowca - Przed paradnym wejściem do budynku, nawiązując do najlepszych tradycji, umieścimy dzieło sztuki - dodaje projektant. Jakie? - to w ciąż pozostaje tajemnicą. Pewne jest natomiast, że w holu zawiśnie zdjęcie Sławomira Mrożka, którego autorem jest wybitny fotograf i architekt Wojciech Plewiński – mówi.


0.0
Tagi: GD&K Carpathia
Napisz pierwszy komentarz