Giant

Jak dobrać optymalną wysokość biura i krzesła, aby można było komfortowo pracować?

Artykuł

|

Jeszcze kilka lat temu ergonomia w miejscu pracy postrzegana była jako coś, o co pracodawca może zadbać w celu podniesienia komfortu pracowników, ale wiele firm lekceważyło związane z tym zalecenia. To natomiast często prowadziło do problemów zdrowotnych wśród zatrudnionych osób, co przekładało się również na spadek ich wydajności. Na szczęście obecnie sytuacja się zmieniła i ergonomia traktowana jest jako coś niezbędnego w przypadku każdego pracownika.

  1. Czy istnieje optymalna wysokość biurka?

  2. Jakie wymiary biurka do pracy?

  3. Jaka wysokość biurka oraz krzesła?

  4. Nowoczesne biurka regulowane dla biur i graczy

Należy pamiętać, że powtarzalna, wielogodzinna praca w niewłaściwej pozycji prowadzi do licznych problemów zdrowotnych, czego przykładem są bóle pleców, problemy z układem krążenia oraz stawami. Na szczęście wcale nie trzeba wydawać dużych pieniędzy, aby można było poprawić ergonomię. Na początek warto zwrócić uwagę na wysokość biurka oraz krzesła, z którego korzysta pracownik. Jeżeli zastanawiasz się, jaka wysokość biurka jest optymalna, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem.

Czy istnieje optymalna wysokość biurka?

Często popełnianym błędem jest nieprawidłowe podejście do zagadnień związanych z ergonomią. Przykładem może być chęć dobrania uniwersalnej wysokości biurka, takiej samej dla wszystkich pracowników. Nie ma to najmniejszego sensu, ponieważ wysokość uzależniona jest d wzrostu od innych cech fizycznych konkretnej osoby. Jeżeli więc chce się dobrać wysokość biurka w taki sposób, aby pracownicy mogli cieszyć się większym komfortem oraz wykazywać większą efektywność, należy każdemu z nich indywidualnie dostosować biurko oraz krzesło. Standardowa wysokość biurka to około 74 centymetrów, przy czym dla wielu osób jest ona niewystarczająca.

Jakie wymiary biurka do pracy?

Podobnie jest z pozostałymi wymiarami biurka (szerokością i głębokością). W tym przypadku należy przede wszystkim uwzględnić to, ile miejsca potrzebuje pracownik. Jeżeli na przykład ktoś pracuje z wieloma dokumentami lub kilkoma monitorami, z pewnością będzie potrzebował więcej miejsca niż osoba, której wygodnie pracuje się na laptopie.

Jaka wysokość biurka oraz krzesła?

Ze względu na to, że wiele firm pracuje w trybie zmianowym lub po prostu nie dysponuje wystarczającą ilością miejsca, aby każdy pracownik miał oddzielne biurko, czasami zachodzi konieczność ich współdzielenia, przez co jeszcze trudniej dopasować prawidłową wysokość biurka do wzrostu. Rozwiązaniem tego problemu są nowoczesne biurka z regulowaną wysokością, które pozwalają na szybką i łatwą zmianę wysokości. Dzięki temu każdy może dopasować wysokość biurka do pracy do swoich preferencji.

Prawidłowa wysokość biurka powinna pozwalać na utrzymanie przedramion pod kątem 90 stopni podczas siedzenia w momencie, gdy łokcie oparte są o blat. Siedzisko należy natomiast dopasować w taki sposób, aby stopy spoczywało płasko na podłodze. Kąt między udem a golenią powinien wynosić około 90 stopni. Więcej wskazówek można znaleźć w artykule opisującym wysokość biurka, z którym można się zapoznać na stronie dostawcy wysokiej jakości biurek regulowanych. 

Nowoczesne biurka regulowane dla biur i graczy

Wysokość blatu i prawidłowe utrzymywanie pozycji siedzącej jest istotne nie tylko w przypadku biur. Dużo czasu przed komputerem spędzają gracze, dla których optymalne wymiary biurka i wysokość są równie ważne. Z myślą o nich dostawca biurek przygotował specjalną serię produktów, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających graczy.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz