Giant

Nowe biuro firmy Galderma w Warszawie

|
Galderma jest największą na świecie niezależną firmą dermatologiczną. Powstała w 1981 r. jako joint venture Nestlé i L’Oréal.

Od października 2019 r. stanowi niezależną spółkę. Na polskim rynku marka działa od 2000 r., zatrudniając obecnie około 70-osobowy zespół doradców i pracowników obsługi klienta, sprzedaży i marketingu, rejestracji programów medycznych, compliance, a także finansów, HR, administracji i logistyki. Dla zespołu ekspertów, dostarczających innowacyjne rozwiązania dermatologiczne, powstało nowe biuro stworzone przez specjalistów z Kinnarps.

Kompleksowe działanie

Zadanie, które Galderma Polska Sp. z o.o. powierzyła firmie Kinnarps dotyczyło zaprojektowania i wyposażenia nowej siedziby spółki, doskonale zlokalizowanej w biurowcu Villa Metro Business House w pobliżu stacji metra Wilanowska w Warszawie. Klient oczekiwał koordynacji całego procesu projektowania nowego biura, realizacji prac wykończeniowych oraz wyposażenia wnętrz przez jedną firmę.

W toku cyklicznych spotkań, które odbywały się od września 2019 r. do stycznia 2020 r., została opracowana koncepcja nowego biura, która spełniała oczekiwania klienta, dotyczące harmonogramu i budżetu, a także podziału funkcjonalnego przestrzeni i wyposażenia z uwzględnieniem warunków technicznych budynku. W tym kontekście dużym wyzwaniem było uzyskanie właściwej akustyki biura oraz aranżacja kuchni i jadalni w otwartej przestrzeni, bez możliwości całkowitego zamknięcia pomieszczenia.

Atmosfera zaufania i ścisłej współpracy zespołu projektowego w fazie przygotowawczej bardzo pozytywnie wpłynęła na sprawną realizację zadania w wymagających warunkach, które pojawiły się wraz z kwietniową izolacją społeczną w związku z pandemią Covid-19, na finiszu prac wykończeniowych i w trakcie dostaw mebli.


 

Młodzieńczy wygląd

Klientowi zależało na uzyskaniu nowoczesnego, przyjaznego i wygodnego miejsca pracy i spotkań. Bardzo ważną rolę odgrywał także aspekt estetyczny biura, ponieważ siedziba lidera dermatologii nie tylko powinna zapewniać pracownikom i gościom komfortowe otoczenie z odpowiednią ilością miejsc do spotkań i pracy kreatywnej, lecz także odznaczać się świeżym, atrakcyjnym wyglądem.

Aranżacja objęła 34 stanowiska pracy w przestrzeni open space wyposażone w biurka z serii[P] z elektryczną regulacją wysokości oraz ergonomiczne fotele Plus, w tej liczbie znalazło się także 5 gabinetów z biurkami Oberon na drewnianych nogach oraz różnymi rodzajami foteli gościnnych; strefy recepcyjna oraz rekreacyjna, sala konferencyjna z fotelami z serii 5000CV oraz kuchnia połączona z jadalnią, w której obok długiej sofy w soczystym kolorze, krzeseł Polette i kilku stolików, przy których można zjeść posiłek, znalazł się wysoki stół na kółkach Vagabond z mobilnymi stołkami Motus do szybkich spotkań przy kawie.

Bardzo ciekawym miejscem jest połączona z jadalnią kuchnia, która znajduje się w sercu biura – i, zgodnie ze swoją centralną lokalizacją, służy nie tylko do spożywania posiłków, lecz także stanowi integrujące całą firmę miejsce spotkań.

Gabinety managerów poszczególnych departamentów firmy powstawały w toku konsultacji z użytkownikami. Dlatego każde z pomieszczeń, dzięki zastosowaniu różnych wykończeń i odmiennej kolorystyki, ma własny charakter. Jednocześnie wykorzystanie w aranżacji wszystkich gabinetów biurek z jednej serii – Oberon – sprawia, że tworzą one razem harmonijną całość. Co więcej, elementy wyposażenia zostały dobrane są tak, aby w czasie nieobecności głównego użytkownika, pokoje mogły stanowić dodatkowe miejsce do spotkań czy pracy w kilkuosobowym zespole – podkreśla Beata Andrzejczak-Okińska, architekt, Kinnarps Polska

Przestrzeń rekreacyjna została zlokalizowana w pobliżu działu marketingu, z dala od pracującego w ciszy i skupieniu zespołu księgowości. Miejsce to zachęca do kreatywnych spotkań, a także do aktywnego spędzania przerw w codziennych obowiązkach. Strefę chillout z charakterystyczną sofą LeMur uzupełnia kilka różnorodnych typów siedzisk, takich jak niskie pufy, piłki do pilatesu oraz wiszące fotele ogrodowe.


 

Szybki efekt, trwały rezultat

Klient docenił szybkie tempo pracy, krótki czas reakcji oraz sprawną koordynację prac, co okazało się szczególnie ważne w nadzwyczajnych okolicznościach, które pojawiły się w końcowej fazie realizacji projektu.

Był to wymagający i niestandardowy projekt, w którym Kinnarps poza dostawą mebli i doradztwem aranżacyjnym pełnił dodatkową rolę koordynatora prac związanych z projektowaniem powierzchni i wykonaniem prac remontowo-budowlanych. Dzięki bliskiej współpracy z przedstawicielami klienta oraz wszystkimi podwykonawcami powstało bardzo przyjazne, nowoczesne biuro o butikowych charakterze. Wierzymy, że sprawdzi się nie tylko, jako przestrzeń efektywnej i komfortowej pracy, lecz także przyczyni się do dalszych biznesowych sukcesów marki Galderma na polskim rynku – podsumowuje Adrian Karwatiuk, Project Coordinator w Kinnarps Polska

Fakty:

Inwestor: Galderma Polska Sp. z .o.o
Metraż: 500 m2
Lokalizacja: Budynek Villa Metro Business House, Warszawa
Liczba stanowisk pracy: 34
Termin realizacji: kwiecień 2020
Architekt: Beata Andrzejczak-Okińska

Projekt oraz wyposażenie: Kinnarps Polska,
Fitout: Quadrature Group,
Zabudowy stolarskie: Arbre Sp. z .o. o

Produkty Grupy Kinnarps zastosowane w projekcie:

Biurka regulowane elektrycznie z serii[P], fotele obrotowe Plus 6782, biurka wolnostojące Oberon, przegrody nabiurkowe VIBE, szafy i kontenery Space, krzesła konferencyjne 5000CV, stół konferencyjny Nexus, krzesła Polette i Embrace, Stolik Combine – marki Kinnarps
Sofa LeMur, Stół Vagabond i Ava, hokery Motus i Neo, siedziska Boullee, Cap, Mr T, Fotele Monolight oraz Pax, - marki Materia
Stoliki Matsumoto – marki Skandiform

Produkty komplementarne:

Sofa U-Sit, stolik Speed, Fotele Edith, pufy i kwietniki Shima - marki Johanson
Worki Nap - marki Gotessons
Fotele MR i MRS - marki Boss Design
Mobilne tablice konferencyjne Mood – marki Lintex
Budka akustyczna O - marki Framery,
Lampy Ogle - marki Atelje Lyktan
Wiszące huśtawki ogrodowe Cocoon - marki Miloo
Stolik DLM - marki Hay

Zdjęcia: Fotomohito

 


 


5.0
Napisz pierwszy komentarz