Giant

Inteligentne meble przyszłością przestrzeni biurowej

|
Inteligentne meble dla biur firmy Kinnarps i polskiego start-upu technologicznego Collectomate
W biurze najważniejszy jest pracownik. To od niego zależy jak dobrze i w jakim terminie będzie wykonana praca. Jednak aby w danym biurze chcieli pracować najlepsi, muszą być stworzone odpowiednie warunki pracy. I nie chodzi tu wyłącznie o dochody.

 

Zalety i-lockerów

 

Zacznijmy od i-lockerów. Wspominaliśmy powyżej o sytuacji, w której trudno dojść do ładu z bałaganem na biurku czy w szafkach, jeżeli wkoło mamy za dużo przedmiotów. A co, jeżeli to biurko w open space, gdzie na dodatek trudno o odrobinę prywatności? Wystarczy jednak wygospodarować odrobinę przestrzeni na i-lockery i wszystko od razu stanie się prostsze.

I-locker to inteligentna szafka. System takich szafek, z którymi użytkownik może się komunikować za pomocą dostępnej na smartfona aplikacji, jest dobrym rozwiązaniem w sytuacji gdy przechowywane są w nich rzeczy, do których ma być ograniczony dostęp. Dobrze nadają się również do przechowywania prywatnych rzeczy pracowników. Bardzo łatwo można przyznać dostęp konkretnym osobom, które logują się do systemu za pomocą aplikacji na smartfonie, która wyświetla przyznany użytkownikowi kod QR.

I-lockery dobrze sprawdzą się w firmach pracujących w systemie zmianowym. Można wówczas używać ich do różnych celów w różnych godzinach. Mogą też służyć do przekazywania dokumentów pomiędzy pracownikami, którzy nie spotykają się osobiście. I-locker staje się wówczas skrytką kontaktową z kontrolowanym dostępem.
 

Poznajemy kolektomaty

 

Kolektomat opiera się na podobnym schemacie działania jak paczkomaty, a których o każdej porze możemy odebrać przesyłkę. Różnica polega na tym, że te inteligentne meble znajdą zastosowanie przede wszystkich w firmach. Jeżeli do tej pory kurierzy lub listonosze zostawiali swoje przesyłki na recepcji, to teraz można je umieścić w kolektomacie. Jeżeli są adresowane do różnych działów lub różnych osób w firmie, a w przypadku biurowców nawet do różnych firm, nic nie stoi na przeszkodzie, by wszystkie obsługiwane były przez ten sam kolektomat.

Standardowy model kolektomatu zawiera 15 skrytek. Można go rozbudowywać o kolejne moduły. Podłącza się je wówczas do tego samego systemu, nie wymagają więc osobnego ekranu z panelem sterowania. Zaletą tego rodzaju rozwiązania jest nie tylko szybka i intuicyjna obsługa, ale również możliwość sprawnej administracji dostępem do skrytek, przy jednoczesnym bezpiecznym zarządzaniu danymi.

  • 1
  • 2

5.0
Napisz pierwszy komentarz