Giant

#MakeYourSpaceColourful, czyli znaczenie wykończeń w biurze

|

​Wybór odpowiednich wykończeń to ważna decyzja w procesie projektowania wnętrza. Dlaczego? Kolory, materiały i tekstury wpływają na przebywających w przestrzeni ludzi. Mogą pozytywnie nastrajać do działania, koić nerwy lub wręcz przeciwnie, drażnić i rozpraszać. Dowiedz się, co mówią na ten temat eksperci. Zobacz wideo z udziałem architektów Nowego Stylu, którzy na co dzień kreują odczucia w biurach na całym świecie, showroomach oraz stoiskach targowych.

 

Materiały w aranżacji wnętrz


Obecnie znaczenie przestrzeni biurowych rośnie, a wraz z nią świadomość pracowników. Odpowiednia aranżacja stała się ważnym elementem employer brandingu każdej firmy, która swoją dbałością o komfort i ergonomię miejsca pracy, chce wyróżnić się na rynku.
Wnętrze powinno oddawać wizerunek firmy i odpowiadać jej pracownikom, oraz specyfice wykonywanych przez nich zadań. Dlatego projekt współczesnego biura to złożony proces. Jednym z aspektów, nad którym należy pochylić się podczas aranżacji przestrzeni jest wybór materiałów.  

- W dzisiejszych trendach chodzi o to, aby użytkownik czuł się komfortowo w swojej przestrzeni biurowej i miał poczucie przynależności do firmy i marek, dla których pracuje – o możliwościach, jakie daje odpowiedni dobór tkanin w biurze, opowiada architekt Nowego Stylu Sandra Foppen.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zobacz wideo.

 

Wykończenia to jednak nie tylko barwy, ale całościowe doświadczenie faktury, kształtu, tekstury i barw, angażujące ludzki wzrok i dotyk. Dlatego we wnętrzu ogromne znaczenie mają nie tylko kolory, ale również użyte surowce oraz staranne wykonanie poszczególnych elementów wystroju.

Meble biurowe powinny pasować do stylu pomieszczenia – to oczywiste, ale przede wszystkim muszą spełniać oczekiwania użytkowników i być odpowiedzią na ich potrzeby. Ma to ogromny wpływ na to, co robimy, jak rozumiemy nasze produkty i jak je wytwarzamy – mówi architekt Nowego Stylu Marcin Magier.


Co pod tym względem wyróżnia ofertę Nowego Stylu? Dowiesz się, oglądając wideo.

 

Trendy w projektowaniu biur

Dobrze zaprojektowane, funkcjonalne biuro nie musi być takie, jak wszystkie inne. Przestrzenie powinny zachęcać do integracji oraz pobudzać kreatywność i wpływać na dobre samopoczucie pracowników. Warto więc zainspirować się trendami projektując miejsca pracy i nie rezygnować z modnych dodatków oraz najnowszych inspiracji.

Według Instytutu Kolorów Pantone, w 2020 roku królować będzie Classic Blue, czyli kolor nieba o zmroku.

Pożądane jest również wprowadzenie do przestrzeni zieleni i bardziej zrównoważonych materiałów. Zagwarantują one piękno i styl, ale bez szkody dla przyrody – dodaje Agnieszka Niedzielska, architekt w firmie Nowy Styl.

Zobacz wideo i sprawdź, jakie rozwiązania będą wyróżniały się we wnętrzach już niedługo.


Różnorodność dostępnych materiałów pozwala wykreować doświadczenia każdego rodzaju. Ciepłe, komfortowe biuro przypominające domową przestrzeń, kojący biophilic design czy industrialne rozwiązanie w nowoczesnym duchu? Wszystko to można osiągnąć z użyciem takich samych    elementów wyposażenia i wzbudzić każdy rodzaj emocji, jaki tylko klient zechce mieć w swoim biurze.


Trendy kolorystyczne oraz te dotyczące struktury materiałów, stale się zmieniają. Nie uchodzi to uwadze w Nowym Stylu, gdzie w oparciu o nie powstała nowa koncepcja wzorników. Odświeżona oferta, nowe tkaniny, oraz spójna paleta kolorystyczna – czyli wielość rozwiązań i pewność najwyższej jakości.


Zainspiruj się przeglądając nowy wzornik Nowego Stylu         


5.0
Tagi: Nowy Styl
Napisz pierwszy komentarz