Giant

Biurowce w centrum Polski

|
Centrum Biznesowe Synergia bud. B
Łódzki rynek biurowy jest relatywnie młody. Z danych Colliers International wynika, że około 80 proc. powierzchni biurowej do użytku zostało oddane w ciągu ostatnich 10 lat. Jakie inwestycje tworzą łódzki rynek biurowy i czym się on charakteryzuje?

 

Kapitał ludzki zaletą Łodzi

 

Potencjał inwestycyjny Łodzi wzmacniany jest nie tylko przez rosnącą podaż powierzchni biurowej, ale i poprzez dostęp do wykwalifikowanych kadr. Jak zauważają eksperci Colliers International w publikacji „Rynek biurowy | Łódź”, inwestorzy niejednokrotnie współpracują z lokalnymi uczelniami np. oferując staże studentom. Wg danych tego raportu na terenie miasta zlokalizowanych jest 21 uczelni, a ich absolwenci zasilają kapitał ludzki Łodzi. 

 

Z roku na rok wzrasta także liczba osób pracujących w sektorze usług dla biznesu. Wg danych publikacji „Rynek biurowy | Łódź” w ponad 65 centrach zatrudnionych jest około 16 000 osób, co w ciągu ostatnich trzech lat stanowi 60 proc. wzrost zatrudnienia w sektorze usług dla biznesu. 

 

Potencjał inwestycyjny miasta

 

Rosnąca podaż powierzchni biurowej oraz wykwalifikowani pracownicy bez wątpienia stanowią potencjał inwestycyjny Łodzi. Miasto na atrakcyjności inwestycyjnej zyskuje również dzięki centralnej lokalizacji. Łódź położona jest w odległości ok. 130 km od Warszawy. Innym atutem miasta jest Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta zlokalizowany w odległości ok. 6 km od centrum.

 

Kolejną zachętę dla inwestorów stanowi Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Zajmuje ona powierzchnię 1339 ha  w trzech województwach: łódzkim, mazowieckim i wielkopolskim. Lokalizacja biznesu w tym miejscu wiąże się np. z ulgami podatkowymi czy pomocą merytoryczną we wdrażaniu procesu inwestycyjnego. W skład Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wchodzą również biurowce. Przykładem może być kompleks biurowy Business House Żeligowskiego. Oferuje on 7900 mkw. powierzchni biurowej, użytkowej i magazynowej do wynajęcia w trzech budynkach. 

 

 

Łódź to jedna z największych aglomeracji w Polsce. Jak wynika z opracowanej przez Colliers International publikacji „Rynek biurowy | Łódź” miasto to stanowi także dynamicznie rozwijający się ośrodek biznesowy. Jest to atrakcyjne miejsce dla inwestorów m.in. ze względu na kapitał ludzki, centralną lokalizację czy bliskość stolicy. Potencjał inwestycyjny Łodzi wzmacniany jest także ciągle rosnącą podażą powierzchni biurowej. Zarówno nowo wybudowane biurowce, jak i dostosowane do współczesnych standardów postindustrialne obiekty przyciągają najemców, którzy zamierzają rozwijać swój biznes w tym właśnie mieście. 

 

  • 1
  • 2

0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Yak :
Sektor BPO/SSC się rozrasta, więc w większych miastach popyta na biura rośnie https://walterherz.com/pl/a/rosnie-sektor-bpo/ssc-warszawa-dogania-krakow
27 grudnia 2016 16:02