PGE Narodowy

Sky Office Center ponownie z Breeam In-use na poziomie Excellent

|
Biurowiec Sky Office Center w Warszawie, foto. materiały prasowe partnera.
Biurowiec Sky Office Center w Warszawie, foto. materiały prasowe partnera.
Warszawski biurowiec należący do funduszu zarządzanego przez Hines po raz kolejny otrzymał certyfikację BREEAM In-Use.

 

Biurowiec Sky Office Center w recertyfikacji oceniono pozytywnie za sposób zarządzania budynkiem (Building Management) oraz zrównoważone rozwiązania wykorzystywane w obiekcie biurowym.

Zakończona sukcesem recertyfikacja budynku Sky Office Center to potwierdzenie, że obiekt nie tylko zapewnia wysokiej jakości przestrzeń biurową, ale też spełnia wszystkie standardy dotyczące aspektów ekologicznych. Nasi najemcy mogą więc pracować w przestrzeni pozytywnie oddziałującej na środowisko. Dla Hines niezwykle ważny jest zrównoważony rozwój oraz działania proekologiczne, dlatego tym bardziej cieszymy się, że nasze starania zostały ponownie docenione przez ekspertów w tych dziedzinach – mówi Anna Żmijewska, property manager, Hines Polska Sp. z o.o.

Dodatkowo uwzględniono zainstalowane pod koniec ubiegłego roku na dachu biurowca budki lęgowe dla ptaków. Stanowią one ostoję dla populacji jerzyków oraz innych gatunków ptaków występujących na tym terenie, a nawet dla nietoperzy. Dzięki temu w znaczący sposób przyczynią się do zachowania oraz zwiększenia populacji gatunków fauny miejskiej (również tych objętych ochroną).

W przyszłości w Sky Office Center planowane jest również założenie hoteli dla owadów.

 

Firma Hines wdraża ekologiczne rozwiązania w należących do niej budynkach na całym świecie. W Polsce na dachu Nestlé House przy ul. Domaniewskiej w Warszawie zainstalowane zostały ule, a wkrótce kolejne budki dla ptaków staną również na biurowcach Ambassador Office Building i Nestlé House.

Ponadto firma angażuje się w działania edukacyjne skierowane do swoich pracowników, zarządców nieruchomości i najemców. M.in. co roku przygotowywany jest program Hines Green Office (Hines GO) dla Najemców, opisujący działania na rzecz zrównoważonego rozwoju praktykowane w biurowcach firmy w nadchodzącym roku kalendarzowym.

Naszym celem jest zachęcanie najemców do podejmowania działań na rzecz poprawy środowiska naturalnego. Partnerzy, zajmujący powierzchnię biurową Sky Office Center z chęcią uczestniczą w inicjatywach, mających na celu m.in. zarządzanie odpadami, oszczędność wody, zachowanie efektywności energetycznej czy szeroko pojętą edukację. Kwestie ekologiczne stają się coraz ważniejsze dla najemców, dlatego doceniają oni proponowane przez nas działania – dodaje Joanna Mioduszewska, marketing manager, Hines Polska Sp. z o.o.

 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz