Assa Abloy

Szczeciński Posejdon „Budynkiem roku 2020”

|
Posejdon to jeden z najbardziej ekologicznych i najczęściej nagradzanych budynków w kraju. Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa docenił go, przyznając nagrodę w kategorii „Obiekty biurowe” w konkursie „Budynek roku 2020”.

Posejdon „Budynkiem roku 2020”

Honorowymi patronami konkursu „Budynek Roku 2020” są: Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Główny Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Konkurs ma na celu wybranie najbardziej wyróżniających się obiektów budowlanych na terenie naszego kraju.

Ta edycja konkursu objęła swym zasięgiem nowe, przebudowane, odbudowane, a także nadbudowane obiekty budowlane. Ponadto uwzględnia ona procesy inwestycyjne, które zakończyły się nie później niż na koniec I kwartału 2021 roku. Budynki oceniano w różnych kategoriach. Podczas oceny uwzględniano m.in. jakość robót, oddziaływanie inwestycji na środowisko oraz lokalną gospodarkę. Ponadto brano pod uwagę udział inwestora w realizacji obiektu budowlanego, bezpieczeństwo pracy oraz ochronę zdrowia.

 

Posejdon ponownie wyróżniony

Posejdon uważany jest za największy zrealizowany w niedawnym czasie na terenie naszego kraju budynek, który wyróżnia się niskim zużyciem energii. Uzyskał on certyfikat BREEAM International New Construction 2016 z oceną na poziomie Excellent.

Szczeciński kompleks biurowo-hotelowy odznacza się nowoczesną przestrzenią biurową o powierzchni 18 tys. mkw. Ponadto obiekt ma funkcjonalnie zaprojektowaną część handlowo-usługową o powierzchni 5 tys. mkw. Posejdon może pochwalić się także dwoma hotelami największej na świecie marki Marriott – trzygwiazdkowy Moxy oraz czterogwiazdkowy Courtyard. Wyróżnikiem jest także dwukondygnacyjny, podziemny parking z 299 miejscami postojowymi dla samochodów oraz 100 miejscami dla rowerów.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz