Giant

Yareal powiększa inwestycję przy Rondzie Daszyńskiego

|
Kompleks biurowy LIXA w Warszawie, źródło: materiały prasowe partnera
Kompleks biurowy LIXA w Warszawie, źródło: materiały prasowe partnera
Jedna z najnowszych inwestycji firmy – warszawski kompleks biurowy LIXA – znacznie powiększy swoje rozmiary. Deweloper zdecydował się na zakup dodatkowej działki o powierzchni ok. 8 000 mkw., która pozwoli na powstanie kolejnego budynku oraz okazałego pasażu zieleni.

W efekcie takiego działania całkowita powierzchnia biurowa kompleksu LIXA będzie wynosiła ok. 75 000 mkw. Na terenie znajdzie się również 150 m pasaż miejski oraz zielony ogród umieszczony na tyłach budynku. Pierwszy etap budowy ma się zakończyć już za kilka miesięcy, dzięki czemu najemcy powierzchni w dwóch budynkach o łącznej powierzchni 28 000 mkw. będą mogli rozpocząć swoją działalność w nowej lokalizacji jeszcze w tym roku. Jednym z głównych najemców, zajmującym cały 13- piętrowy budynek jest bank BNP Paribas. Jest to najwyższy z powstających tam biurowców. Reszta zabudowań ma mieć mniejsze rozmiary oraz kaskadowy wygląd.

Nowoczesny projekt ma się wyróżniać na tle innych biurowców najwyższą jakością oraz licznymi udogodnieniami. Prezes Yareal, Eric Dapoigny przekonuje, że: Decyzja o zakupie działki przez Yareal oznacza, że – wraz z kolejnym ogrodem, który zostanie urządzony na tyłach dodatkowego budynku biurowego – wybudujemy docelowo od podstaw cały kwartał miejski. LIXA będzie znacząco odróżniać się od okolicznej zabudowy biurowej złożonej z prawie wyłącznie wysokościowców. Dzięki dostępnym dla wszystkich dwóm dziedzińcom ogrodowym oraz zielonemu pasażowi, LIXA zaoferuje najemcom warunki niedostępne nigdzie w najbliższej okolicy.

Inwestycja została doceniona również za zastosowanie rozwiązań zgodnych z koncepcją zrównoważonego budownictwa i otrzymała certyfikat BREEAM Interim, nadający jej klasę Excellent.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz