Nowy budynek będzie miał 5 kondygnacji, podziemny parking, na parterze budynku znajdą się lokale usługowo-handlowe oraz przestronne lobby. 7 600 mkw. powierzchni biurowej ma zostać przeznaczona pod wynajem.
Projekt inwestycji został opracowany przez architektów z pracowni Iliard Architectures&Project Managment.
– Bryłę budynku stanowią dwa przenikające się prostopadłościany w układzie podłużnym. Prostokreślna forma architektoniczna, modułowe podziały, ciemna kolorystyka aluminiowych płyt elewacyjnych oraz dbałość o detal architektoniczny nadają bryle spójność i elegancję. Teren inwestycji nie jest duży, dlatego maksymalnie zoptymalizowaliśmy rozwiązania projektowe, m.in. wykorzystując różnice terenu, zaproponowaliśmy wyniesiony z gruntu garaż otwarty, wentylowany naturalnie – mówi Wojciech Witek, współzałożyciel pracowni Iliard Architecture & Project Management.
Kompleks biurowy bezpośrednio sąsiaduje z właśnie powstającym dużym, kilkuetapowym osiedlem mieszkaniowym, także realizowanym przez firmę ATAL. Obie inwestycje zostały zaplanowane jako uzupełniająca się całość. W ramach tego wzajemnego współoddziaływania, jedną z funkcji biurowca będzie odgrodzenie przestrzeni mieszkaniowej od głośnej i ruchliwej ulicy. Biurowiec zlokalizowany jest przy jednej z największych i najważniejszych arterii komunikacyjnych Krakowa. Taka lokalizacja pozwoli na sprawny dojazd do pracy ze wszystkich części aglomeracji krakowskiej. W bezpośrednim sąsiedztwie budynku znajduje się Tauron Arena i Park Lotnika oraz centra handlowe.
Projekt budynku otrzymał wysoką ocenę wg systemu certyfikacji wielokryterialnej budynków BREEAM. Jest to jeden z najważniejszych certyfikatów w Europie (obecnie używany w 77 krajach) i najczęściej w Polsce stosowany system potwierdzający zastosowanie ekologicznych rozwiązań w budynkach. ATAL Business Centers otrzymała w drodze certyfikacji bardzo wysoką ocenę „very good” za spełnienie poszczególnych wymagań branych pod uwagę w ocenie efektywności budynków według BREEAM.
BREEAM ocenia efektywność budynków w następujących obszarach:
- wpływ na zanieczyszczenie wody i powietrza;
- ochrona flory i fauny;
- zużycie CO2 i energii świetlnej;
- optymalizacja zużycia wody;
- zastosowane materiały z odpowiednimi certyfikatami ekologicznymi i pozyskane od lokalnych i odpowiedzialnych ekologicznie źródeł;
- właściwe użytkowanie gruntów;
- dbałość o komfort i zdrowie pracowników i inne.
Inwestycja ma zostać ukończona na przełomie I i II kwartału 2021 roku.