Real Estate Management Congress

Kolejna firma wspiera pszczelarzy

Jednym z problemów współczesnego świata jest masowe ginięcie pszczół. Ich los nie jest obojętny wielu ludziom i firmom. Przykładem jest Forbo Flooring Polska, które postanowiło wspierać pszczelarzy oraz naturalne hodowle prowadzone z pasją.

Pszczoły pełnią istotną rolę w gospodarce człowieka. Nie tylko produkują miód, ale są też niezbędne w procesie zapylenia wielu gatunków roślin. Niestety, niektóre działania ludzkie zagrażają pszczołom. Przemysłowe hodowle, w których używane są pestycydy doprowadzają do wymierania tych owadów.

W ratowaniu pszczół ważne są nawet drobne działania. Warto więc kupować produkty z gospodarstw ekologicznych lub przydomowych pasiek, w których nie stosuje się szkodliwych dla pszczół pestycydów. Oddział Forbo Flooring w Polsce wspiera takie właśnie prowadzone z pasją naturalne hodowle. Firma posiada hobbystyczne pasieki prowadzone przez pracowników Forbo – Krzysztofa Tokajuka i Sylwestra Morusia. Pasieki znajdują są na terenie Narwiańskiego Parku Narodowego (15 uli) oraz Doliny Rzeki Pilicy (8 uli). Miodem, który powstaje w tych pasiekach Forbo Flooring Polska dzieli się ze swoimi klientami. Firmie zależy na tym, by w czasach przemysłowego wytwarzania miodu istniały hodowle, w których pszczoły prawidłowo się rozwijają, a miód przez nie tworzony jest darem natury.

Pszczelarz polski to przeważnie pasjonat kochający pszczoły. Włożona praca i nakłady finansowe nie mają znaczenia. A pszczoły to dopiero początek. Jak już je masz to zaczynasz zwracać uwagę na to, co rośnie w okolicy pasieki. Obserwujesz całoroczną wegetację i kwitnienie roślin. Jeśli czegoś brakuje to sadzisz. Sadzisz kwiaty, krzewy kwitnące, drzewa: na ugorach, przy rowach, na miedzach. Osobiście noszę po kieszeniach nasiona i w trakcie spaceru rozrzucam gdzie się da. Okolica mojej pasieki jest coraz piękniejszamówi Krzysztof Tokajuk.

 

Zobacz więcej: https://www.forbo.com/flooring/pl-pl/srodowisko/forbo-wspiera-pszczelarzy/pav6ra

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz