Trzecim co do wielkości rynkiem biurowym w Polsce jest Wrocław. Tu również zainteresowanie inwestorów przyczyniło się do wzrostu powierzchni, a co za tym idzie także rozwoju regionów biznesowych.
W ostatnich latach, po wybudowaniu biurowców Pegaz i Dominikański obserwujemy napływ dużych najemców do centrum, którzy wcześniej ze względu na brak projektów biurowych o odpowiedniej skali wybierali inne lokalizacje. Obserwujemy również rozwój rejonu biurowego w okolicach dworca Wrocław Główny. Ważnym rejonem, chętnie wybieranym przez najemców, pozostaje też obszar na zachód od centrum, w okolicy Legnickiej i Strzegomskiej, gdzie znajdują się takie obiekty jak Business Garden, Green Towers, Millenium Towers czy West House – informuje Katarzyna Krokosińska, szefująca oddziałowi JLL we Wrocławiu.
Kolejną co do wielkości lokalizacją pod względem podaży biurowej jest Trójmiasto. Tu większość zasobów biurowych koncentruje się w jednej dzielnicy – Gdańsk Przymorze (w niej znajdują się: Olivia Business Centre, Alchemia i Arkońska Business Centre).
Trójmiasto jest aglomeracją linearną, co powoduje, że dużą atrakcyjnością mogą cieszyć się także inne projekty, zlokalizowane wzdłuż jego głównej osi. W ten sposób w Gdańsku rozwijają się takie mikrolokalizacje jak Neptun Business Center czy Opera Office, a zainteresowaniem cieszą się także tereny w pobliżu lotniska. Warto zwrócić też uwagę na rozwój lokalizacji w okolicy Głównego Miasta, w tym również terenów postoczniowych, gdzie niedawno powstały takie budynki jak Tryton Business House i C200, a w budowie pozostaje budynek Heweliusza 18. Poza Gdańskiem najbardziej znaczącym centrum biurowym jest obszar przy ulicy Łużyckiej w Gdyni. Głównymi obiektami w tej okolicy są Łużycka Office Park oraz kompleks biurowy Tensor – informuje Marcin Faleńczyk, szef biura JLL w Trójmieście.