Budowa OVO Wrocław rozpoczęła się ok. 14 miesięcy temu. Przez ten czas budynek osiągnął planowaną wysokość 25 metrów. Obecnie na placu budowy pracuje 350 osób. Zdemontowane zostały dwa z czterech żurawi, które pomagały wznosić konstrukcję. Po zakończeniu budowy konstrukcji OVO Wrocław większość sił została przesunięta w kierunku montażu elewacji i wykańczania wnętrz. Na kondygnacjach podziemnych trwa montaż instalacji, a na parterze fasada jest już gotowa w 60 proc. Na zaawansowanym etapie znajdują się roboty murarskie prowadzone na wyższych kondygnacjach. Prace te zakończyły się na piętrach hotelowych – pierwszym i drugim – a także na biurowym – trzecim, zaś na piętrze czwartym, gdzie znajdą się apartamenty, ściany działowe są gotowe w 80 proc. Na piątym i szóstym – odpowiednio w 50 proc. i 40 proc.
Równolegle trwa wylewanie posadzek, montaż instalacji elektrycznej i tynkowanie ścian – mówi Paweł Laszecki, inżynier projektu OVO Wrocław. – Postępują również prace na elewacji. Corian pokrył już 30 proc. jej powierzchni – głównie od wewnętrznej strony budynku – a podkonstrukcja pod ten wyjątkowy materiał jest gotowa w 80 proc.
W 2016 roku do OVO Wrocław wprowadzą się firmy, zajmujące trzecią kondygnację naziemną, w całości przeznaczoną na biura, natomiast ze znajdującego się na pierwszym i drugim piętrze inwestycji pięciogwiazdkowego hotelu DoubleTree by Hilton zaczną korzystać pierwsi goście.
OVO Wrocław z pewnością stanie się istotną częścią miasta, jednym z jego symboli. Osobiście bardzo cieszę się, że projekt budynku nawiązuje do koncepcji wrocławskiej architektury – mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia. – Wrocław to miasto bardzo różnorodne, także pod względem architektury, gdzie zabytkowe kamienice sąsiadują ze szklanymi biurowcami. OVO Wrocław w dużej mierze jest odbiciem panującej we Wrocławiu energii. Dla miasta oznacza zarówno korzyści ekonomiczne, nowe miejsca pracy, jak i realizację idei przyjaznej oraz wielokulturowej europejskiej metropolii.
OVO Wrocław będzie otwartym budynkiem z wewnętrznym, zielonym dziedzińcem i przestrzenią publiczną, łączącym wiele aspektów miejskiego życia, punkty handlowe i usługowe na parterze, w tym restaurację i kawiarnię, klub fitness z basenem oraz hotel. To budynek, który jest wyrazistą częścią miasta, miejscem dialogu, działań społecznych, kulturalnych, spotkań biznesowych – mówi Asaf Gottesman, architekt koncepcyjny OVO Wrocław z pracowni Gottesman-Szmelcman Architecture.