Giant

Jak zorganizować niezbędne akcesoria biurowe? Jakie przybory warto mieć w biurze, by miejsce pracy było funkcjonalne i sprzyjało produktywności?

Artykuł

Jak zorganizować niezbędne akcesoria biurowe? Jakie przybory warto mieć w biurze, by miejsce pracy było funkcjonalne i sprzyjało produktywności?
Praca w biurze wymaga odpowiedniego uporządkowania stanowiska pracy oraz jego wyposażenia w potrzebne artykuły. Stała organizacja i odpowiednie zaopatrzenie biura zwiększają produktywność pracownika, a także wpływają na wygodę pracy.

Praca w biurze wymaga odpowiedniego uporządkowania stanowiska pracy oraz jego wyposażenia w potrzebne artykuły. Stała organizacja i odpowiednie zaopatrzenie biura zwiększają produktywność pracownika, a także wpływają na wygodę pracy. Często zdarza się, że brak porządku i złe przygotowanie biura powodują mniejsze lub większe problemy, które bezpośrednio przekładają się na opóźnienia w realizacji powierzonych zadań, a niekiedy są nawet powodem ich całkowitego zaniedbania.

Praca w nieodpowiednich warunkach i bez podstawowych narzędzi prowadzi do niepotrzebnych stresów i odbija się negatywnie na Twoim samopoczuciu, a także zdrowiu. Dlatego warto zastanowić się, jakie artykuły powinny znaleźć się na Twoim biurku oraz jak zaplanować pracę w biurze, aby była efektywna i przyjemna. W tym artykule podpowiemy Ci jak zorganizować niezbędne akcesoria biurowe i w co zaopatrzyć biuro, by zwiększyć Twój komfort i poprawić produktywność.

Dlaczego dobór odpowiednich akcesoriów biurowych jest tak ważny?

Dbanie o to, aby biurko oraz jego otoczenie były zawsze uporządkowane, zdecydowanie pozytywnie wpływa na efektywność pracy. Kiedy nie tracisz czasu na szukanie potrzebnych dokumentów lub biurowych artykułów, a warunki, w których pracujesz, są komfortowe i ergonomiczne, możesz skupić się na wykonywaniu swoich obowiązków, nie rozpraszając swojej uwagi. Pamiętaj też, że to, jaki porządek masz na biurku oraz wokół niego oddziałuje na Twoją reputację jako pracownika. Jeśli masz tendencję do zostawiania bałaganu w swoim miejscu pracy, pracodawca może żywić przeświadczenie, że skoro nie radzisz sobie nawet z tak błahą sprawą, jak zapanowanie nad chaosem na biurku, to tym bardziej nie poradzisz sobie z wyznaczonymi obowiązkami, do których będziesz mieć takie samo podejście. Dlatego warto zadbać o to, żeby wszystko było na swoim miejscu w biurze, a także skorzystać z narzędzi, które ułatwią Ci porządkowanie środowiska pracy, zwiększając jego funkcjonalność.

Artykuły biurowe przydatne w organizacji pracy - jakie są niezbędne akcesoria, które powinny znaleźć się na każdym biurku?

W pracy biurowej najważniejsze jest zachowanie porządku w dokumentach. Ich prawidłowa segregacja i archiwizacja pozwoli Ci uniknąć bałaganu i sprawi, że łatwo odszukasz dokument niezbędny w danym momencie i zaoszczędzisz swój cenny czas. Do tego z pewnością przydadzą się teczkiofertówki i innego rodzaju foldery, w których wygodnie przechowasz pliki kartek. Tak posegregowane pisma możesz włożyć do organizerówszuflad na dokumenty lub dedykowanych do tego półek bądź umieścić je w pudłach archiwizacyjnych. W żadnym biurze nie może też zabraknąć segregatorów, które posłużą Ci do przechowywania kartek przedziurkowanych dziurkaczem, bądź tych bez otworów, umieszczonych w koszulkach. Warto pamiętać również o przekładach, dzięki którym posegregujesz wpięte do skoroszytów dokumenty np. według dat. Takie segregatory możesz umieścić na półce lub zamknąć w metalowej szafie aktowej. Niezależnie od tego, które z tych rozwiązań wybierzesz, nie tylko poprawisz organizację pracy, ale także ochronisz ważne dokumenty i nie będziesz musiał martwić się ich zniszczeniem i uszkodzeniem, przez co pozostaną w nienaruszonym stanie i będą się świetnie prezentować.  Pracując z dokumentami, pamiętaj również o przydatnych materiałach takich jak spinacze biurowe, klipy czy zszywacze. Połączą one luźne dokumenty razem, w większy plik. 

Oczywiście obowiązkowym akcesorium każdego pracownika są artykuły piśmienne. Z pomocą długopisu opiszesz zarchiwizowaną dokumentację, podpiszesz wystawione faktury i inne pisma, a także wypełnisz niezbędne w funkcjonowaniu Twojej firmy druki. W zależności od profilu działalności firmy mogą Ci się przydać również ołówki i mazaki. Te pierwsze są konieczne w przypadku sporządzania rysunków technicznych, szkiców, planów czy map. Pisaki z kolei będą pomocne przy kolorowych oznaczeniach- zwłaszcza markery dedykowane do tablic suchościeralnych, które są niezastąpione podczas burzy mózgów czy konferencji.  Mówiąc o artykułach piśmienniczych, nie można zapomnieć również o przybornikach, które ułatwią ich przechowywanie na biurku. Przydatne okażą się także gumki recepturki, dzięki którym możesz związać wszystkie przybory do pisania, by się nie pogubiły. 

Jakie jeszcze akcesoria są potrzebne do pracy w biurze?

Planując wyposażenie biura, warto pamiętać o różnego rodzaju akcesoriach przydatnych do robienia notatek. Warto zainwestować w notesy i zeszytykołonotatnikibloki biurowe, a także kostki biurowe i karteczki samoprzylepne. Zanotujesz na nich ważne informacje, zrobisz listę zadań lub napiszesz krótką wiadomość bądź przypomnienie, które możesz przypiąć do tablicy korkowej lub tekstylnej. W lepszej organizacji czasu pomoże Ci z kolei niezawodny kalendarz, w którym spiszesz daty ważnych spotkań czy wyjazdów. Z terminarzem dokładnie zaplanujesz dzień, tydzień, a nawet cały miesiąc bądź rok, dzięki czemu o niczym nie zapomnisz. Ponieważ zdecydowana większość firm posiada w swojej przestrzeni biurowej flipcharty, konieczny jest także zakup bloków do flipchartów oraz specjalnych markerów do pisania po nich- niezbędny zestaw do robienia zapisków podczas szkoleń czy konferencji.  Pozostając w temacie konferencji, na sali wykładowej nie może tez zabraknąć tablicy suchościeralnej, na której spisywać będziesz istotne dla Twoich słuchaczy informacje. 

Bez jakich artykułów biurowych nie obędzie się żadne stanowisko pracy?

Praca w biurze to głównie praca z dokumentami. By móc je sporządzić, konieczne jest zaopatrzenie Twojego stanowiska w papier ksero. Z jego pomocą wydrukujesz potrzebne pisma takie jak umowy, faktury, cenniki, które następnie będziesz mógł zarchiwizować lub wysłać w kopercie do konkretnego adresata. Oczywiście drukowanie dokumentów nie byłoby możliwe bez odpowiedniego sprzętu, zatem koniecznością jest zaopatrzenie biura w drukarkę bądź urządzenie wielofunkcyjne. Do pracy z arkuszami przydadzą Ci się również inne urządzenia biurowe takie jak laminatorbindownicagilotyna i trymer.Pamiętaj też o bezpiecznym niszczeniu papieru, tak by dane na nim zawarte nie dostały się w niepowołane ręce. Do tego celu użyj niszczarki o odpowiednim stopniu utajnienia DIN. 

Aranżując funkcjonalne biuro, weź też pod uwagę ergonomię pracy. To właśnie ergonomiczne produkty poprawiają komfort pracownika i sprzyjają efektywnej pracy. Dlatego nie należy o nich zapominać.  Zacznij od wygodnego biurka, najlepiej z regulacją by można było dopasować jego wysokość  do wzrostu użytkownika. Kup też wygodne krzesło obrotowe lub fotel biurowy, które sprzyjać będą zachowaniu prawidłowej postawy i nie będą powodować dolegliwości kręgosłupa. Świetnie sprawdzą się także ergonomiczne stołki oraz piłki do siedzenia Leitz Ergo Cosy. Dobrze jest też zaopatrzyć się również w podnóżki oraz podpórki pod plecy. Ważne jest także odpowiednie ustawienie monitora, czyli takie, by znajdował się on na wysokości oczu i nie męczył wzroku. Do tego przyda Ci się odpowiednia podstawka pod monitorpodstawa pod laptop lub uchwyt do ekranu. W pracy z komputerem istotne są również: ergonomiczna klawiatura oraz mysz, podkładka pod mysz i pod nadgarstki- wszystkie te elementy ułatwiają pracę, gwarantując odpowiednie warunki zgodne z zasadami BHP.

Drobne akcesoria i przybory, które warto mieć pod ręką w miejscu pracy

Na użyteczność biura wpływ mają także drobne akcesoria, po które sięga się nawet kilkukrotnie w ciągu całego dnia pracy. Mowa tu na przykład onożyczkachkleju biurowymtaśmie klejącejprzyborach kreślarskichpinezkach i szpilkach. Te niewielkie przybory mają wielkie znaczenie, upraszczając i usprawniając codzienne biurowe czynności. Ważne jest zatem by zadbać o ich dostępność. 

Taśma pakowa, folia do pakowania oraz nożyk to kolejne przybory, których nie powinno zbraknąć w Twoim biurze. Są to akcesoria pomocne przy przygotowywaniu przesyłek- znacznie skracają i ułatwiają proces pakowania.

Dobrze jest także wyposażyć biurko w różnego rodzaju wizytowniki. Dzięki nim uporządkujesz wizytówki swoich klientów, które przechowywane będą w jednym miejscu. Możesz skorzystać zarówno z wizytowników książkowych jak również z wizytowników obrotowych.  

Skompletowanie odpowiednich akcesoriów to kwestia niezwykle istotna w każdym środowisku biurowym. To dzięki nim Twoje miejsce pracy jest utrzymane w należytym porządku, wzrasta Twoja produktywność, a praca przebiega sprawnie i bezproblemowo. Dopasowane do potrzeb artykuły biurowe umożliwiają komfortową pracę w sprzyjających warunkach, zgodnych z wymogami BHP i zasadami ergonomii. Dlatego tak ważne jest by zaopatrzyć przestrzeń biurową we wszystkie niezbędne narzędzia i sprzęty, które ułatwią Ci Twoją codzienną biurową pracę. Wszystko czego potrzebujesz do swojego biura, znajdziesz w naszym sklepie internetowym Ofix.pl. Oferujemy szeroki wybór asortymentu, wyłącznie od sprawdzonych producentów. Posiadamy artykuły biurowe na każdą kieszeń, które doskonale wpasują się w każde wnętrze. Kupując wszystkie akcesoria biurowe w jednym miejscu, w Ofix.pl, oszczędzasz swój cenny czas. Zajrzyj do nas już dziś i zaprowadź porządek w swoim miejscu pracy, korzystając z dostępnych u nas rozwiązań, które trafią w Twoje ręce w ciągu 24h. W razie jakichkolwiek wątpliwość bądź pytań nasi eksperci służą swoją pomocą.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz