Proton Office

Konkurs Top Woman in Real Estate rozstrzygnięty. Wśród laureatów po raz pierwszy mężczyzna

|
Laureatki V edycji konkursu Top Woman in Real Estate
Laureatki V edycji konkursu Top Woman in Real Estate
7 czerwca w warszawskiej Fortecy Kręglickich odbyła się jubileuszowa Gala Top Woman in Real Estate.

Z okazji 5-lecia konkursu organizatorzy stworzyli nową kategorię specjalną, w której po raz pierwszy w historii plebiscytu nagrodzony został mężczyzna wspierający swoją postawą i działaniami kobiety w ich rozwoju osobistym i zawodowym. Doroczna gala jest uroczystym uhonorowaniem kobiet aktywnie działających w branży nieruchomości i budownictwa w minionych 12 miesiącach.

Podczas Gali Top Woman in Real Estate 2022 wręczone zostały statuetki w 16 kategoriach w tym 5 kategoriach specjalnych, które wyłoniły najlepszy zespół zarządzany przez kobietę, firmę wspierającą kobiety, Personality of the Year – czyli kobietę zajmującą stanowisko top management, która miała największy wpływ na branżę nieruchomości, a także laureatkę głosowania online w ramach plebiscytu People’s Choice.

Piąta kategoria specjalna, która zadebiutowała podczas tegorocznej edycji konkursu to World Changer Personality – nagroda przeznaczona dla osoby z branży nieruchomości, kobiety lub mężczyzny, która swoją postawą i działaniami wspiera, na co dzień kobiety w ich rozwoju osobistym i zawodowym. W ramach nowej kategorii Rada Programowa dokonała oceny między innymi na podstawie osobistego zaangażowania we wsparcie i promocję kobiet w swoich organizacjach bądź na rynku pracy oraz w środowisku biznesowym. Wśród kryteriów znalazło się zapewnianie i ułatwianie kobietom rozwoju w ramach swojej organizacji, jak i poza nią, promowanie i wdrażanie inicjatyw oraz programów pro-kobiecych mających na celu poprawę sytuacji i funkcjonowania kobiet w biznesie. Pierwszym, historycznym laureatem kategorii World Changer Personality został Hadley Dean – Założyciel MDC2.

W ramach nowej kategorii chcieliśmy nagrodzić wyjątkową osobę, która, pełniąc rolę trenera rozwoju osobistego i mentora, pokazuje kobietom możliwość godzenia różnych ról społecznych i rozwoju na różnych polach. Istotna była dla nas również rozpoznawalność na rynku oraz nieposzlakowana opinia, a także aktywność w organizacjach społecznych i pozarządowych. Hadley Dean pracuje i odnosi sukcesy w Polsce od ponad 20 lat. Jest znany nie tylko z udanych projektów rozwijania spółek w sektorze nieruchomości, ale także z propagowania aktywności zawodowej oraz rozwoju zawodowego i osobistego kobiet - mówi Krystyna Swojak, pomysłodawczyni i organizatorka konkursu Top Woman in Real Estate.

Piąta, jubileuszowa, Gala Top Woman in Real Estate to także dobry moment na podziękowania dla partnerów, którzy wspierają inicjatywę od samego jej początku. Pamiątkowe statuetki otrzymały firmy: Agis, Hillwood, CFE, Capital Park, Panattoni, Nhood oraz Vistra. Na zakończenie gali Rada Programowa uhonorowała pomysłodawczynię konkursu Krystynę Swojak kwiatami, a goście owacją na stojąco.

Był to bardzo wzruszający moment. Nasz projekt powstał po to, aby wspierać i promować kobiety z branży nieruchomości, aby przypominać o równości płci i pomagać młodym kobietom w ich rozwoju osobistym i zawodowym. Jestem szczęśliwa, że możemy to robić na co dzień i że jest to doceniane przez branżę - zarówno kobiety jak i mężczyzn – podkreśla Krystyna Swojak.

Podczas tegorocznej Gali została ogłoszona informacja o powołaniu do życia stowarzyszenia TOP WOMAN for women, którego celami będzie:

 • Wspieranie kobiet w ich rozwoju osobistym i zawodowym,
 • Wspieranie niezamożnych kobiet posiadających utalentowane dzieci, poprzez dofinansowanie rozwoju tych dzieci,
 • Działania wpierające rozwój kompetencji u dziewczynek.

Podczas wydarzenia odbyła się także licytacja na rzecz Stowarzyszenia, podczas której zebrano ok. 20.000 zł. Na aukcję przeznaczone zostały obrazy artystów: Arkadiusza Drawca i Agaty Stelmach, a także zaproszenia na szkolenie jazdy sportowej „Tylko dla kobiet” od Heels on the Track, szkolenie indywidualne z Mariuszem Miękosiem – 9-krotnym Mistrzem Polski, Wicemistrzem Europy, 5 krotnym uczestnikiem legendarnego maratonu wyścigowego 24h Dubai Race. Licytowano również voucher na weekend w Hotel Narvil i Hotelu Green Mountain oraz vouchery na indywidualne sesje mające na celu zakodowanie swojego sukcesu od Niny Ambroziak.

 

Laureaci konkursu Top Woman in Real Estate 2022

 • Architecture, Design & Workplace – Dorota Osiecka – Partner, Dyrektor People & Places Advisory oraz Architecture & Planning – Colliers Define
 • Asset & Property Management – Ewelina Sowa – Team Leader Retail Poland – IMMOFINANZ
 • Business Development – Dorota Jagodzińska-Sasson – Managing Director – Panattoni
 • Commercial Sales & Leasing – Agnieszka Ostrowska – Senior Leasing Manager Poland – IMMOFINANZ
 • Facility Management – Magdalena Kujawa – Młodszy Kierownik Projektów – SPIE Building Solutions
 • Green Building, Sustainability, Innovation & Technology – Elżbieta Urbańczyk – Dyrektor Działu Zarządzania Środowiskiem i Infrastrukturą Techniczną – METRO PROPERTIES
 • Legal Advisory Services – Barbara Pancer – Local Partner – Greenberg Traurig
 • Marketing & PR – Alicja Kościesza – Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu – Resi4Rent
 • Project Management – Katarzyna Zagożdżon – Senior Project Manager – Panattoni
 • Residential Sales & Leasing – Alicja Kościesza – Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu – Resi4Rent
 • Tax & Accounting Services – Sylwia Toczyska – Dyrektor – Deloitte Polska
 • Best team – Biuro Obsługi Inwestorów – Urząd Miasta Poznania
 • Pro-women company – Panattoni
 • Personality of the Year – Kinga Nowakowska – Board Member, Operations Director – Grupa Capital Park
 • People’s Choice – online voting – Monika Duda-Tulejko – Dyrektor Zarządzająca – DHL Supply Chain
 • World-Changer Personality - Hadley Dean – Founder – MDC2

 

Partnerzy V edycji konkursu:

 • Partner Strategiczny - Panattoni,
 • Partnerzy Kategorii – MDDP, Vistra, Nhood, TPA Poland, DHL, Metro Properties, Arcadis
 • Partnerzy - AGIS MANAGEMENT GROUP, CFE, Immofinanz, Kajima Poland
 • Nadzór nad Konkursem – Osborne Clarke
 • Firmy Wspierające Idee Promocji Kobiet w Biznesie – Aluprof, MIX Group, Grupa Capital Park, PZN facility management, Sodexo
 • Organizacje Wspierające - PRCH, Grupa Vidoq, PLGBC, Anna Smyk, PINK
 • Partnerzy Nagród - Le Barbatelle, Ennbow, Green Mountain, Hotel Narvil
 • Patroni Medialni - e-biurowce.pl, Real Estate Manager, Architektura-murator, Renews.pl, Sztuka Architektury, Magazyn Obiekty, Nieruchomosci.biz, Real Estate Talks, EuropaProperty.com, Portalnieruchomosci.com, Strefanieruchomosci.info

 

O inicjatywie Top Woman in Real Estate

 

Top Woman in Real Estate to projekt, który powstał z potrzeby docenienia i pokazania światu roli kobiet, które prowadzą ważne i przełomowe projekty w branży nieruchomości i budownictwa. Jako pierwszy powstał konkurs i gala, podczas której nagradzamy najważniejsze panie działające w nieruchomościach komercyjnych. Kolejnym etapem był program mentoringowy, którego celem jest łączenie doświadczenia z świeżym spojrzeniem na biznes.„Działamy po to, aby panie ma wysokich stanowiskach poznawały się ze sobą, wymieniały doświadczeniami, wspierały wiedzą młodsze koleżanki.” – tłumaczy Krystyna Swojak. Celem programu jest dodawać skrzydeł, wyposażać w narzędzia i wspierać mentorsko kobiety obdarzone wiedzą i talentem, na rzecz realizacji ich marzeń zawodowych i osobistych.


0.0
Napisz pierwszy komentarz