W budynkach spędzamy 90 proc. czasu, w tym sporą część w biurach. Zrównoważona przestrzeń biurowa to ta, w której zastosowano przyjazne środowisku rozwiązania. Pozwala ona pracownikom czuć się jak najlepiej, wpływając na ich komfort i zdrowie. Warto więc zadbać o jakość przestrzeni na etapie projektowania biura i doboru odpowiednich materiałów wykończeniowych.
Ważną rolę w kształtowaniu zrównoważonej przestrzeni odgrywają również wykładziny. Mogą one bowiem tworzyć bardziej bezpieczne i zdrowsze miejsce pracy. Dla przykładu, właściwości akustyczne płytek dywanowych Forbo ograniczają hałas w otoczeniu, a niska emisja lotnych związków chemicznych poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach.
Proponujemy podłogi o różnorodnej kolorystyce i wzornictwie, od współczesnych po naturalne, oferujące najwyższy komfort, poprawiające akustykę w pomieszczeniu, a także zwiększające poziom odbicia naturalnego światła – podkreśla Monika Framska, Marketing Manager Forbo Flooring Systems.
Wykładziny Forbo wspierają także jakość środowiska wewnętrznego. Spełniają one bowiem wymogi standardu 01350, który dotyczy jakości powietrza w pomieszczeniu. Co więcej, wzory wykładzin o wysokim współczynniku odbicia światła zwiększają komfort dla oczu, a tym samym bezpośrednio wpływają na dobre samopoczucie użytkowników wnętrza i ich efektywność pracy. Mają również udział w zmniejszeniu zużycia energii elektrycznej w budynku.
Co ciekawe, odpowiednie wykładziny ważne są także podczas certyfikacji ekologicznej. Poszczególne kolekcje Forbo podwyższają punktację w standardach oceny i certyfikacji budynków BREEAM oraz LEED®.
Produkcja wykładzin Forbo odbywa się w zakładach certyfikowanych na zgodność z normą SA8000. Jest to wszechstronna, globalna, weryfikowalna norma będąca podstawą audytowania i certyfikowania zgodności z wymaganiami dotyczącymi społecznej odpowiedzialności biznesu.
Przedsiębiorstwa już teraz dostrzegają wartość dobrego samopoczucia w miejscu pracy i zaczynają działać. Postrzegają zdrowie, dobre samopoczucie i produktywność za wartości biznesowe, które warto włączyć do oferty firmy, obok przestrzeni, którą zapewniają oraz doświadczeń, które starają się promować. Obserwujemy, iż firmy zaczynają celowo szukać zdrowych przestrzeni i budynków dla korzyści, jakie mogą zapewnić organizacjom w przyszłości – podsumowuje Alicja Kuczera, Dyrektor Zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC.
Zrównoważone biuro jest częścią kultury organizacyjnej firmy i strategii środowiska pracy. Coraz częściej to właśnie atrakcyjne, zdrowie i zielone biuro jest jednym z czynników przyciągających uwagę potencjalnych pracowników. Z pewnością dziś to element przewagi konkurencyjnej firmy, coraz bardziej zyskujący na znaczeniu.
Zrównoważone rozwiązania podłogowe: www.forbo-flooring.pl