Giant

Jeden z wieloma funkcjami

Artykuł

|
Krakowski Park Club to przykład obiektu komercyjno-apartamentowego.
Interesującym trendem we współczesnej architekturze są inwestycje mixed-use. Łączenie w jednym obiekcie biur, apartamentów, sklepów a często też innych funkcji to coraz częstsze zjawisko również na polskim rynku nieruchomości.

Szereg ułatwień

Powodem popularności projektów typu usług łączonych wśród najemców jest m.in. oszczędność czasu. Obiekty mixed-use stanowią spore ułatwienie w życiu codziennym. Pracownik biurowca często po powrocie do domu nie zdąży już oddać ubrań do osiedlowej pralni czy krawca. Jeśli jednak siedziba jego firmy znajduje się w obiekcie typu mixed-use to wystarczy nieraz parominutowa przerwa, by mógł załatwić tego typu sprawy. Taki budynek odpowiada zarówno na potrzeby pracownika, jak i klienta, a tym samym przyciąga do siebie jednych i drugich. 

Co więcej, tego typu budownictwo oferuje więcej miejsc parkingowych, które przygotowywane są także z myślą o osobach korzystających z usług oferowanych w danym budynku. Inwestycjami typu mixed-use zainteresowani są ci, którzy szukają wygodnego miejsca do życia i pracy. Pracownicy i przedsiębiorcy nie muszą poświęcać dodatkowego czasu na dojazdy z pracy do domu, zwłaszcza przez zakorkowane ulice miast, ponieważ wszystko mają w zasięgu ręki, a powrót do miejsca zamieszkania zajmuje im zaledwie parę chwil. 


Najczęściej biura współistnieją z apartamentami, ale jak pokazują przykłady polskiej i zagranicznej architektury współczesne budynki potrafią zmieścić w sobie o wiele więcej. Obok biur w jednym obiekcie mogą znajdować się także pokoje hotelowe, basen, restauracje czy galeria handlowa. Zintegrowane w ten sposób obiekty zapewniają szybki dostęp do różnych miejsc i instytucji usprawniając korzystającym z nich załatwianie różnych, codziennych spraw. Obiekty mixed-use stanowią zatem odpowiedź na wymagania najemców, którzy oczekują dla siebie komfortowych warunków.

  • 1
  • 2

2.0
Napisz pierwszy komentarz