INWESTYCJE, ARCHITEKTURA, PRODUKTY - Polski rynek biurowy 2014
Dzięki dużym najemcom, których zainteresowanie polskim rynkiem wzrastało, deweloperzy przetrzymali trudne czasy. Każdego roku powstawały nowe biurowce, inwestorzy natomiast ocenie poddawali inwestycje zaplanowane na kolejne lata.
W roku 2014 polskie miasta mogły poszczycić się obiektami biurowymi na najwyższym, globalnym poziomie – są nowoczesne i ekologiczne. Do użytku zostało oddanych wiele z planowanych i budowanych w latach poprzednich inwestycji biurowych, a aktywność deweloperów widoczna była nie tylko w Warszawie, ale też na rynkach regionalnych.
Przedsiębiorcy, w szczególności zagraniczne korporacje z sektora BPO, SSC, ITO oraz R&D od kilku lat pokazują, że Polska jest jednym z ich kluczowych rynków, a w roku 2014 ich zapatrywania znacząco przybrały na sile i przyczyniły się do niezwykle pozytywnego dla deweloperów, niskiego współczynnika powierzchni niewynajętej.
Kusiły ich wykwalifikowane kadry, inicjatywy prowadzone przez samorządy, organizacje państwowe i pozarządowe, a także atrakcyjne powierzchnie biurowe, które pod względem jakości mogą konkurować z ich zachodnimi odpowiednikami.
Jak dokładnie kształtowała się sytuacja w 2014 r. w sektorze biurowym w poszczególnych miastach Polski? Jak wyglądają prognozy na kolejne lata? Czy rynek nadal pozostanie tak chłonny jak w minionym roku?
Szczegóły dotyczące rynku biurowego w Polsce w roku 2014 przedstawiamy w publikacji „E-biurowce.pl. Inwestycje – Architektura – Produkty. Polski Rynek Biurowy 2014”.
Życzymy ciekawej i inspirującej lektury!
Zapraszamy do pobrania pełnej wersji publikacji.