Podczas tegorocznego spotkania będą wykłady i case study nt. zastosowania danych przestrzennych w miastach, na przykładzie MSIP w Kielcach, Systemu Informacji Przestrzennej Gdańska oraz doświadczeń warszawskiej straży miejskiej. Seminarium to także okazja do spotkania i porozmawiania z zaproszonymi specjalistami, a także wymiany doświadczeń i spostrzeżeń pomiędzy wszystkimi zgromadzonymi na seminarium osobami zainteresowanymi omawianą tematyką.
Między innymi w programie:
-
Rola zasobów i technologii geoinformacyjnych w rozwoju oraz integracji systemów „smart city” (Prof. dr hab. inż. Dariusz Gotlib, Politechnika Warszawska)
-
GIS w warszawskiej Straży Miejskiej (Olga Prasolik, Z-ca Naczelnika Wydziału Centralne Stanowisko Kierowania)
-
Budowa systemu informacji przestrzennej miasta od podstaw na przykładzie Miejskiego Systemu Informacji Przestrzennej (MSIP) w Kielcach. (Leszek Najgeburski, U.M. w Kielcach)
-
System Informacji Przestrzennej Gdańska - rozwiązania systemowe (Krystyna Żochowska, Główny Specjalista, Administrator SIP Urząd Miejski w Gdańsku, Mateusz Żuk, Specjalista ds. GIS w Biurze Rozwoju Gdańska)
-
Otwieranie danych - doświadczenia Warszawy (Tadeusz Osowski, Z-ca dyrektora Biura Informatyki i Przetwarzania Informacji, Urząd Miasta Warszawa)
-
Wysokorozdzielcze zobrazowania satelitarne w służbie miast (Mateusz Maślanka, ProGea Consulting)
-
Portal Geostatyczny – źródło informacji o przestrzeni i społeczeństwie miast (Janusz Dygaszewicz, dyrektor Departamentu Programowania i Koordynacji Badań GUS)
Szczegółowy PROGRAM szkolenia oraz tematyka kolejnych warsztatów w tym cyklu: http://www.cpi.com.pl/imprezy/2016/msg/index.php
Zapraszamy do skorzystania z 10% RABATu na udział w szkoleniu poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego: http://www.cpi.com.pl/imprezy/2016/msg/formularz_pr10.php