Nową siedzibą Banków Spółdzielczych Grupy BPS jest biurowiec przy ul. Grzybowskiej 81, zlokalizowany na warszawskiej Woli. Obiekt, wybudowany przez firmę UNIBEP S.A., został oddany do użytku pod koniec 2013 roku. W budynku znajduje się Centrala oraz Oddział Regionalny Banku BPS, a także spółki Grupy BPS.
Lokalizację, w której znajdują się nowe biura Grupy BPS, nazwać można nową dzielnicą biznesowo-finansową. Na warszawskiej Woli ulokowały się takie firmy jak Getin Noble Bank, Bank BPH oraz Bank BGŻ. Biurowiec przy ul. Grzybowskiej 81 został zaprojektowany przez pracownię Grupa 5 Architekci. Wyróżnia go nowoczesny projekt, korespondujący z ceglaną architekturą pobliskiego Muzeum Powstania Warszawskiego.
Stworzyliśmy swego rodzaju architektoniczny kontrapunkt do historycznej zabudowy przemysłowej, ale w taki sposób, aby ukazać pewien ciekawy dialog pomiędzy dwoma budynkami powstającymi w różnych epokach. Przede wszystkim bazowaliśmy na szacunku i relacjach pomiędzy wspólnymi przestrzeniami – wyjaśnił Roman Dziedziejko, Członek Zarządu Grupa 5 Architekci i szef zespołu projektującego biurowiec. Do budowy użyto materiałów szlachetnych: zmatowionego ciemnego kamienia bazaltowego i szkła o podwyższonej refleksyjności, które ma odbijać fakturę sąsiadującej ceglanej budowli – dodał.
Budowa biurowca trwała niecałe 2,5 roku. Obiekt powstał z zgodnie z wymaganiami zrównoważonego budownictwa, co potwierdzone zostało certyfikatem środowiskowym BREEAM. Deweloperem budynku jest Unidevelopment. Biurowiec oferuje 11 200 mkw. powierzchni, a także 130 miejsc postojowych na 3-kondygnacyjnym parkingu podziemnym. Do dyspozycji użytkowników oddane zostały również stojaki na rowery, a przed wejściem głównym znajduje się niewielki placyk ze stalowymi siedziskami. W obiekcie znajduje się także restauracja „#jakVIP”, której nazwa nawiązuje do kampanii Grupy BPS pod hasłem: „W Bankach Spółdzielczych każdy jest #jakVIP”.
Banki Spółdzielcze z Grupy BPS budowały swą siedzibę z pomocą polskiej firmy, wydobywając piękno z polskich zasobów naturalnych: kamienia i miedzi, a także szkła. To ważna symbolika wielkiego przedsięwzięcia, jakim była zmiana lokalizacji Grupy BPS. Najistotniejszy jest jednak dla nas wydźwięk wizerunkowy i percepcja klientów. Chcemy, by wiedzieli, że polska spółdzielczość rozwija się i jest nowoczesna – powiedział Urszula Rożalska, rzecznik prasowy Banku BPS S.A.