Tegoroczna edycja Festiwalu była wyjątkowa. Po raz pierwszy towarzyszyła jej Strefa: polski design, gdzie mogli zaprezentować się polscy projektanci oświetlenia, mebli i innych elementów wyposażenia wnętrz. Wzbudziła ona niekryte zainteresowanie, pozwoliła na zapoznanie z przedmiotami niepowtarzalnymi i ciekawymi, nadającymi przestrzeni charakteru. Odwiedzający Strefę napotkać mogli młodych, kreatywnych twórców z Akademii Sztuk Pięknych, a także projekty, które prezentowane już była m.in. na targach w Mediolanie (Landor Polska), czy Kolonii (Pracownia Projektowa InsideLab).
Zwiedzający mogli zaznajomić się z przeszłością polskiego wzornictwa podczas prezentacji odnowionych klasycznych mebli twórców MIEJSCA oraz reinterpretacji klasycznego designu firmy Vzór, która przedstawiła słynny fotel RM58 Romana Modzelewskiego.
Specjalne na Festiwal Wnętrz wystawę przygotowała Fundacja Fly with Art. Uczestnicy wydarzenia obejrzeć mogli projekty studia Emandes, Bogdana Kosaka Malafora, N-cart, Skitsch oraz artystów związanych z „kolektywem 21”: Mai Gralak, Magdy Pińczyńskiej oraz Tomasza Wójcika.
Targi nie ograniczyły się jednak tylko do prezentacji designu i elementów wyposażenia wnętrz. Dzieci mogły wziąć udział w twórczych warsztatach, których celem było rozwijanie ich pasji do projektowania. Dodatkowo, uczestnicy mieli możliwość uczestnictwa w otwartych panelach konferencyjnych. W ich ramach Alfred Marek z Krakowskiej Szkoły Artystycznej obszernie zaprezentował targi iSaloni w Mediolanie. W niedzielę natomiast, podczas spotkań otwartych, architekci przekonywali, iż nie należy się ich bać. Wszyscy zwiedzający mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji.
W ramach Festiwalu swoje produkty i rozwiązania przedstawiło ponad 60 firm.