Assa Abloy

Do Centrum Południe wprowadzi się kolejny najemca – Boehringer Ingelheim

|
Materiał prasowy Skanska
Materiał prasowy Skanska
Boehringer Ingelheim Business Services Poland do grona najemców wrocławskiego kompleksu biurowego realizowanego przez Skanska dołączy już za kilka miesięcy. Firma zamierza stworzyć we Wrocławiu nowe Centrum GBS

Niedawno firma Boehringer Ingelheim ogłosiła, że planuje otwarcie czwartego już centrum usług wspólnych, które stopniowo staje się europejskim centralnym hubem GBS we Wrocławiu. We wrocławskim biurowcu firma pojawi się w styczniu 2022 r.

 

Nowoczesne biuro na miarę potrzeb nowego najemcy

Cieszymy się, że możemy stworzyć we Wrocławiu nasze nowe Centrum GBS, które przyciąga do siebie wysoko wykwalifikowanych, wielojęzycznych i utalentowanych pracowników działających w dobrze rozwiniętym i prężnie funkcjonującym ekosystemie. W pierwszych miesiącach działalności postawiliśmy sobie za cel stworzenie nowoczesnego biura według naszych potrzeb, dlatego wybór odpowiedniej lokalizacji był jednym z priorytetów. Szukaliśmy biurowca, w którym na pierwszym planie stoi zrównoważony rozwój i dobrostan środowiska, dobre samopoczucie pracowników oraz inteligentne technologie. Jesteśmy przekonani, że Centrum Południe, zaawansowany budynek Skanska, jest najlepszym wyborem, aby zapewnić naszym pracownikom najwyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa – zaznaczył Fatih Ozturk, Head of GBS Center Poland & Managing Director Boehringer Ingelheim Business Services Poland Sp. z o.o.

 

Boehringer Ingelheim to jedna z wiodących, innowacyjnych firm farmaceutycznych. W Polsce obecna jest od 25 lat. Prowadzi prace badawczo-rozwojowe, produkcję oraz sprzedaż innowacyjnych produktów leczniczych o wysokiej wartości terapeutycznej, które stosowane są zarówno w medycynie, jak i w weterynarii.

 

Nasz klient poszukiwał powierzchni biurowej, która połączy w sobie wiele funkcji. Istotne było jednak, aby przestrzeń biurowa wspierała zespół Boehringer Ingelheim w codziennej pracy. Różnorodność przestrzeni, zrównoważone środowisko pracy i doskonała lokalizacja – to wszystko udało się znaleźć w Centrum Południe. To była dla nas ogromna przyjemność móc brać udział w tym procesie transakcyjnym – podkreślił Paweł Boczar, Dyrektor Biura we Wrocławiu w CBRE.

 

Najlepszy projekt zrównoważony

Wrocławski biurowiec Centrum Południe powstaje wieloetapowo. Projekt docelowo zasili wrocławski rynek biurowy 85 tys. mkw. pow. biurowej, handlowej i usługowej. Pierwsza faza, oferująca pow. 27,6 tys. mkw. została przekazana do użytku w lipcu 2020 r. Ten etap może pochwalić się już otrzymaniem prestiżowego certyfikat LEED Core&Shell, który potwierdza, że obiekt został zaprojektowany i wybudowany z zachowaniem najwyższych standardów, a jednocześnie z dbałością i troską o środowisko naturalne. Co więcej, ukończona część została także uznana za najlepszy projekt zrównoważony w konkursie CIJ Awards Polska 2020.

Natomiast drugi etap wrocławskiego kompleksu biurowego, który rozpoczęto pod koniec lipca br., dostarczy 21,5 tys. mkw. i ma być gotowy do użytkowania w IV kwartale 2022 r.

 

Centrum Południe to miejsce, w którym skupiamy się na jednym z najważniejszych aspektów – dobrym samopoczuciu obecnych i przyszłych pracowników. Zależy ono przede wszystkim od wysokiej jakości biur i przyszłościowych rozwiązań, docenianych zarówno przez lokalne, jak i międzynarodowe firmy. Cieszymy się, że Boehringer Ingelheim wybrał Wrocław i nasz biurowiec spośród tak szerokiej, globalnej konkurencji – zaznaczyła Karolina Jamróz, Leasing Manager w spółce biurowej Skanska w regionie CEE.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz