Kinnarps pierwszy samochód ciężarowy zakupił w 1959 r. Od tego czasu logistyka stała się istotną częścią działalności firmy. Kinnarps odpowiada za cały łańcuch dostaw – od produkcji po dostawę do klienta. Własne ekipy serwisowe Kinnarps są w stanie dostarczyć i zainstalować ponad 100 stanowisk roboczych na dobę u jednego klienta i do 500 w ciągu tygodnia. Zamówienia w Europie realizowane są w ciągu 4-6 tygodni. Kinnarps oferuje także usługi na rynku międzynarodowym. Firma zainwestowała także w nowoczesną flotę ekologicznych pojazdów.
Założyciele Kinnarps wcześnie skupili się na rozwoju ergonomicznych rozwiązań. Na początku lat 50. XX wieku firma rozpoczęła współpracę z ergonomistami podczas projektowania produktów zapewniających dbałość o zdrowie i prawidłową postawę w czasie pracy. W 1991 r. Kinnarps opracował i wyprodukował pierwsze biurko typu sit/stand z elektryczną regulacją wysokości blatu, oferujące alternatywne pozycje podczas pracy biurowej. Jest to rozwiązanie, które dzisiaj należy do standardu pracy na rynku skandynawskim i zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. Dzisiaj nadal ergonomia jest jednym z głównych obszarów działalności Kinnarps. Ergonomia w ujęciu firmy promuje holistyczne podejście do człowieka. Przy projektowaniu produktów brane pod uwagę są m.in. czynniki fizyczne, poznawcze, społeczne, organizacyjne, środowiskowe, itd.
Na początku lat 50. ubiegłego wieku Jarl i Evy zaczęli koncentrować się na produkcji masowej. Wprowadzili holistyczne podejście do projektowania, aby produkty firmy były zarówno funkcjonalne, jak i przyjemne dla oka. Obecnie również projektowanie jest kluczową działalnością dla Kinnarps. Projekt nie dotyczy jedynie wyglądu. Filozofia projektowania Kinnarps kładzie równie duży nacisk na funkcję, formę i ergonomię. Kinnarps współpracuje z wieloma światowej sławy projektantami. W ostatnich latach projekty produktów Kinnarps zdobyły uznanie branży wzorniczej, m. in. w postaci prestiżowych nagród w dziedzinie designu - iF Design Award i Red Dot Award.
W historii firmy istnieje wiele przykładów rozwoju technologicznego i innowacji. Kinnarps np. wynalazł „śrubę regulacyjną” (1970), która zrewolucjonizowała meble biurowe, znacznie ułatwiając regulację wysokości biurka dla różnych użytkowników. W 1980 r. firma wprowadziła na rynek lakier bez rozpuszczalnika, utwardzany UV, dzięki czemu można uzyskać trwałe powierzchnie blatów bez negatywnego wpływu środowisko naturalne. Dzisiaj Kinnarps posiada zespół do spraw badań i rozwoju, którego zadaniem jest stworzenie technologii dla środowisk pracy przyszłości.
- 1
- 2