Pod nową siedzibę UKS w Warszawie zostały zakupione od Satoria Group S.A. nieruchomości biurowe o łącznej powierzchni niemal 6000 mkw. To jedna z największych transakcji z udziałem Organów Podatkowych na rynku biurowym. Cieszymy się, że udało się sfinalizować tak wymagający projekt, który należy do grupy wyjątkowych inwestycji rynkowych z udziałem inwestora instytucjonalnego. Sprzedaż biurowców przy Ciołka to jedna z tych transakcji, po zawarciu których dwie strony mają powody do zadowolenia - informuje Andrzej Wójcik, prezes zarządu Satoria Group S.A.
Stanowiące przedmiot transakcji biurowce usytuowane są w rejonie rozpoznawalnym jako lokalizacja skupiająca dużą liczbę jednostek administracji państwowej. Wzdłuż ul. Erazma Ciołka rozmieszczonych jest osiem budynków biurowych spółki Satoria Group. Łącznie oferują one ponad 20 000 mkw. powierzchni. W obiektach swoją siedzibę ulokowały liczne urzędy i instytucje, m.in. Izba Celna, Izba Skarbowa, Prokuratura i Urząd Pracy.
Zgłaszane przez podmioty państwowe zapotrzebowanie na powierzchnię biurową motywuje Grupę Satoria do podjęcia kolejnych decyzji inwestycyjnych. W najbliższym czasie ruszy budowa biurowca C12A. Zaoferuje on 9000 mkw. powierzchni użytkowej. Powierzchnia typowego piętra w tym obiekcie wyniesie około 1500 mkw., a układ kondygnacji pozwoli na łatwy podział powierzchni zarówno pod gabinety, jak i open space. Atutem lokalizacji biurowca jest zmodernizowana linia tramwajowa przy ul. Obozowej oraz planowana stacja SKM. Na wzrost atrakcyjności lokalizacji przy skrzyżowaniu ul. Górczewskiej i Ciołka wpływa również powstająca w Warszawie druga linia metra.
Grupa Kapitałowa Satoria zarządza 7 własnymi hotelami klasy biznes i klasy turystycznej. Działają one pod markami Best Western, START hotel i RT Hotels w Warszawie oraz Krakowie. Firma w portfelu posiada także centrum konferencyjne nad Zalewem Zegrzyńskim oraz hostel i sanatorium w Augustowie. Satoria Group S.A. zamierza również rozwijać swoje portfolio projektów biurowych.