Modernizacja kompleksu biurowego Dzielna 60 rozpoczęła się w 2011 r., a jej zakończenie zaplanowano na koniec br. Kolejno odnawiane były poszczególne budynki biurowe, nazwane od stołecznych dzielnic. W największym stopniu zmodernizowany został biurowiec Śródmieście, który zgodnie z założeniami projektu, przygotowanego przez Biuro Projektów Kazimierski i Ryba, uzyskał 3-kondygnacyjną, szklaną nadbudowę, oferującą dodatkową przestrzeń biurową o powierzchni ponad 1000 mkw. oraz panoramiczną windę.
Odnowione budynki, należące do kompleksu Dzielna 60, wyróżniają się drewnianą elewacją, wykonaną z cegły z elementami piaskowca, alucobondu i szkła, a także znajdującymi się na parterze, ogromnymi oknami z drewna meranti w kolorze angielskiej zieleni. W obiekcie zachowano detale konstrukcyjne, takie jak stalowe słupy, podciągi, czy surowe cegły. Na uwagę zasługują ponadto loftowa wysokość pomieszczeń (do 4,60 m) i fabryczne oświetlenie, składające się na nową stylistykę budynków biurowych.
Modernizacji poddano także trakt główny i wewnętrzny dziedziniec, które wraz z restauracją, mogą stanowić przestrzeń spotkań dla najemców. Do ich aranżacji wykorzystano m.in. szklaną pergolę i balustradę, podświetlane ławki z siedziskami z drewna egzotycznego, elementy małej architektury i kompozycje zieleni z systemem nawadniającym. Dziedziniec i trakt główny ozdobi granitowa posadzka w dwóch kolorach kamienia.
Po zakończeniu przebudowy w kompleksie znajdzie się część konferencyjna z kilkoma salami konferencyjnymi oraz Strefa Relaksu. Wnętrze restauracji i części konferencyjnej zostanie zaaranżowane w loftowym stylu. Na terenie kompleksu znajdą się też dodatkowe udogodnienia przygotowane dla rowerzystów, m.in. parking i kabiny prysznicowe.
Naszym zamierzeniem było przekształcenie kompleksu Dzielna 60 w miejsce atrakcyjne dla najemców, oferujące nie tylko wysokiej jakości powierzchnie biurowe, ale również sprzyjające integracji i wypoczynkowi w czasie wolnym od pracy. W efekcie robót modernizacyjnych nowy look zyskały nie tylko budynki. Chcieliśmy, żeby dzięki nietypowej, jak na projekt biurowy, aranżacji części wspólnych kompleks nabrał własnego charakteru i zyskał niecodzienny klimat, a w konsekwencji, aby Dzielna 60 stała się jednym z ciekawszych adresów biurowych w Warszawie - komentuje Jacek Ochnik, prezes zarządu Ochnik Development.
Inwestorowi zależało na stworzeniu nowoczesnej przestrzeni biurowej przy jednoczesnym zachowaniu historycznej tożsamości miejsca. Koncepcja architektoniczna obiektu, przygotowana przez Bohdana Ufnalewskiego oraz Zbigniewa Orlińskiego, nawiązuje do historii Muranowa, wiążącej to miejsce z Powstaniem Warszawskim i dawną zabudową tej części Warszawy. Fundamentem dzisiejszych zabudowań biurowych są budynki fabryki tabacznej Noblesse, a od 1924 roku Polskiego Monopolu Tytoniowego.
Dzielna 60, w której skład wchodzi 5 obiektów biurowych, oferuje obecnie łącznie około 20 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej oraz 200 miejsc parkingowych. Obiekt zlokalizowany jest na warszawskim Mokotowie, pomiędzy ul. Dzielną, Pawią i Esperanto, w sąsiedztwie Centrum Mody Klif.