Warszawski Campus ma zostać otwarty w 2015 r. i będzie trzecim takim projektem na świecie, po ośrodkach w Londynie i Tel Avivie.
Czym jest Google Campus? Najprościej mówiąc, jest to miejsce, gdzie mogą gromadzić się przedsiębiorcy, by zdobywać wiedzę i budować firmy. Mają oni możliwość skorzystania ze wsparcia mentorów, a także uczestnictwa w kursach, prowadzonych przez lokalne społeczności startupowe, doświadczonych przedsiębiorców i pracowników Google. Warszawska placówka ma dołączyć do globalnego programu Google for Entrepreneurs, dedykowanego przedsiębiorcom i innym globalnym społecznościom startupowym.
Jak powiedział Eric Schmidt podczas spotkania z premierem Donaldem Tuskiem: Jesteśmy dumni z tego, że społeczność startupowa tak dynamicznie rozwija się w Polsce, a także tutaj, w Warszawie. Mamy nadzieję, że warszawski Campus pomoże w rozwoju technologicznych przedsiębiorstw, wzmocni ekosystem startupów i zachęci do rozwoju innowacyjności w Polsce.
Google prowadzi obecnie kilka inicjatyw w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Program Google for Entrepreneurs Kraków pozwolił firmie zorientować się, jak prężnie rozwijają się polskie startupy. Na początku kwietnia 2014 r., w porozumieniu z Uniwersytetem Warszawskim, Google powołał Digital Economy Lab, którego celem jest udzielenie wsparcia dla wykorzystania nowoczesnych technologii w gospodarce i społeczeństwie, a także współpraca z instytucjami rządowymi w tym zakresie. Warto wspomnieć również o kampanii New Europe Challengers, która powstanie we współpracy z Res Publicą, Funduszem Wyszehradzkim i Financial Times. Ma ona zidentyfikować nową generację liderów, mających największy wpływ na innowacyjność w regionie.
Na razie nie zostały podane szczegóły dotyczące wyglądu i dokładnej lokalizacji Campusu w Warszawie, ale prezentujemy wnętrze placówki w Londynie: