Inwestycja będzie składała się z dwóch budynków – jednego przeznaczonego na siedzibę WTW oraz drugiego oferującego ok. 10 000 mkw. powierzchni biurowej. Znajdzie się w nim także aparthotel oraz dwa parkingi - podziemny i naziemny.
Zespół budynków zlokalizowany jest w pasie nadrzecznym między ul. Wioślarską a Wisłą, w miejscu zrealizowanego w roku 1928 budynku Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Początkowo budynek miał 3 kondygnacje, po zniszczeniach wojennych został odbudowany, jednak nie odtworzono wówczas jego pierwotnego kształtu. Obecnie, wraz z towarzyszącymi mu zabudowaniami, przeznaczony jest do rozbiórki.
Projektujący budynek architekci z pracowni Kuryłowicz & Associates, chcieli z jednej strony nadać mu spójny i współgrający z otaczającą przyrodą wygląd, nawiązujący do charakteru Wisły, a z drugiej – zapewnić komfort pracy poprzez ogrodzenie budynku od hałasu dochodzącego z ul. Wioślarskiej. Od strony Wisły obiekt będzie wyróżniał się przeszkloną elewacją, zacierającą różnicę pomiędzy wnętrzem a otoczeniem zewnętrznym - inspiracją stały się tu skrzące bliki na pofalowanym lustrze wody. Od strony ruchliwej ul. Wioślarskiej, elewacja została zaprojektowana jako wielopłaszczyznowa ściana z oknami o różnej wielkości. Wykończenia z HPL o strukturze drewna nawiązują do architektury marynistycznej.
Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie powstało w roku 1878. Jest najstarszym polskim stowarzyszeniem sportowym, drugą wioślarską siłą w Polsce i najlepszą w klasyfikacji kobiet. Dysponuje trzema przystaniami (w OSW Zaruski i OSW Wioślarska działają wioślarze i kajakarze, zaś w OSW Marina zad Zalewem Zegrzyńskim doskonalą swoje umiejętności żeglarze), a także w całości wynajmowanym, zabytkowym budynkiem Foksal.