Na ścianach biur coraz częściej pojawiają się fototapety – czyżby wracały one do łask w wystroju biurowych wnętrz?
Fototapety są na liście najpopularniejszych dekoracji biurowych już od kilku lat. W zasadzie do łask wróciły już jakieś pięć, sześć lat temu, kiedy to cieszyły się największą popularnością. Obecnie również mają się one bardzo dobrze i raczej, czeka je rozsądna przyszłość. Ponieważ jest to dekoracja, która umiejętnie zastosowana, w bardzo wyraźny sposób zmienia klimat pomieszczenia i pomaga ożywić każde wnętrze.
Przy doborze fototapety polecam zwrócić uwagę na właściwy laminat, który może skutecznie przedłużyć żywotność materiału w danym pomieszczeniu. Laminat płynny to wersja standardowa, natomiast stały można określić jako środek od zadań specjalnych, który doskonale sprawdzi się na przykład w kuchni.
Czym powinny charakteryzować się odpowiednie do biura fototapety?
Krótko i technicznie rzecz biorąc, materiał ma być trwały i sprawdzony, a wizualnie - grafika spójna z wizerunkiem marki lub miejsca. Dodatkowo należy pamiętać, że fototapeta ma wytrzymać duży upływ czasu, tusz wykorzystany do druku nie może wydzielać szkodliwych związków, a powierzchnia musi być odpowiednio zabezpieczona przed uszkodzeniami mechanicznymi.
Problem, z którym często się stykam dotyczy łączenia brytów na dużej ścianie. W tym miejscu zawsze jest to widoczne i praktycznie nie można tego uniknąć. Niemniej, mając pewne doświadczenie, możemy pomóc trochę oszukać tę przypadłość. Główka Pracuje jako jeden z nielicznych projektów oferuje możliwość wykonania łączenia brytów na styk, co jest o wiele mniej widoczne od zakładek i wytrzymuje przez długie lata. Dzięki temu łączenia na zdjęciach są mniej widoczne niż na pełnych aplach, a dekoracja wygląda znakomicie.
Jakie są współczesne trendy w zakresie aranżacji biur z wykorzystaniem fototapet?
Podobnie jak w przypadku folii mrożonych nie powinniśmy iść w stronę trendów, lecz personalizacji w stosunku do całościowego wizerunku firmy. Nasi Klienci najczęściej wiedzą czego oczekują, mają spójną wizję firmy, logotyp, własną misję itd. wtedy zadanie jest proste. Z drugiej strony, równie często spotykamy się z podmiotami, którym musimy pomóc odkryć swój potencjał, i powiem szczerze, że takie sytuacje lubimy najbardziej. Opracowujemy wszystko, od teorii barw, przez psychologię kolorów, po odpowiednią czcionkę czy ikony, które przekładają się na komfort samych Pracowników jak i Klientów.
Czy działania związane z identyfikacją wizualną powinny być powierzone fachowcom?
Wszystko zależy od naszego podejścia. Wielu właścicieli firm uważa, że najlepiej znają swoją działalność, więc nie potrzebują wsparcia zewnętrznego podmiotu. I bardzo często mają rację, podejmując taką decyzję. Z drugiej strony spotykam się z mnóstwem przedsiębiorstw, których założyciele, czy prezesi specjalizują się w innych dziedzinach. Potrzebują oni zatem wsparcia w zakresie identyfikacji wizualnej. Pamiętajmy o tym, że nie tylko wyszkoleni handlowcy, zdolne księgowe i umiejętność cięcia kosztów stanowią o sukcesie firmy w XXI wieku. W dzisiejszych czasach, czasach wizjonerów z Tesli, Amazonu, czy Apple to również, a może przede wszystkim, ogromna dbałość o detale, jasny przekaz i spójny wizerunek marki, które odpowiednio oddziałują na Konsumenta, ale też dbają o Pracownika. Jeżeli ktoś poszukuje wsparcia w tym zakresie, gorąco zachęcam do kontaktu ze mną na piotr@glowkapracuje.pl. Nie jestem alfą i omegą brandingu, ale na pewno odpisuję na wszystkie maile i cały czas z wielką radością przyjmuję w główkapracuje.pl nowe wyzwania, te mniejsze i większe.
- 1
- 2