Giant

Lustra ogrodowe – dlaczego warto je wykorzystać?

Artykuł

|

Choć lustra montujemy przede wszystkim w domowych wnętrzach, nie jest to jednak jedyna przestrzeń, do której mogą trafić. Wiele osób decyduje się na wykorzystanie ich również w ogrodowym terenie jako ciekawego elementu wyposażenia, który potrafi odmienić niejedną aranżację.

Gdzie zawiesić ogrodowe lustra i do czego mogą się przydać? Jakie modele wybrać? O tym przeczytacie w dalszej części tekstu.
 

Lustro w ogrodzie – do czego służy?

 

Przyzwyczailiśmy się do tego, że stosujemy różne rodzaje luster w przestrzeniach mieszkalnych. Trafiają do łazienek, sypialni czy przedpokojów, gdzie pełnią zarówno funkcje praktyczne (realizacja mniej i bardziej precyzyjnych zadań), ale też dekoracyjno-aranżacyjne.

A jak jest z lustrami w ogrodzie? W dużej mierze są to produkty, które wpływają na finalny odbiór przydomowej przestrzeni. Z ich pomocą da się stworzyć ciekawe złudzenia optyczne, a przy tym uatrakcyjnić przestrzeń, wizualnie ją powiększyć lub sprawić, że będzie wyglądała na bardziej lub mniej regularną niż w rzeczywistości. Lustro może kreować wrażenie, że ogród jest większy, zieleń zasadzona na rabatach gęstsza, a strefa do relaksu jeszcze przyjemniejsza.

 

Gdzie zawiesić ogrodowe lustra?

 

Lustra w ogrodzie montuje się w różnych miejscach. Najczęściej oczywiście trafiają do kącików rekreacyjnych, a zwłaszcza na balkony i tarasy, by dopełnić modną aranżację, wpisując się w całościowe założenia architektoniczne. Spory wybór ciekawych produktów da się znaleźć choćby na stronie: led-lustra.pl.

To tak naprawdę nie jedyna opcja. Lustra stosuje się także w ramach małej architektury ogrodowej – umieszcza się je na murkach i w altanach. Ciekawie prezentują się w pobliżu fontann i cieków wodnych. Można również użyć ich w ramach ogrodów wertykalnych na ścianach co daje efekt prawdziwego okna na świat w gąszczu zieleni. Aby jednak uzyskać odpowiedni rezultat trzeba jeszcze zadbać o dobór właściwego zwierciadła do przydomowej przestrzeni.


 

Jak wybrać idealne zwierciadło do ogrodu?

 

Czym się kierować podczas dobierania luster do ogrodu? Pamiętajmy, że tego typu tereny są nieustannie narażone na działanie niszczycielskich czynników zewnętrznych. Trzeba zatem stawiać na modele odporne na opady atmosferyczne, zmiany temperatur, wysoką wilgotność czy promieniowanie UV, zwłaszcza gdy podjęło się decyzję o montażu lustra z podświetleniem LED na tarasie czy balkonie.

Dobre lustro musi być ponadto dopasowane wielkością i kształtem do indywidualnych potrzeb. Na szczęście bez większego trudu da się znaleźć obecnie rozmaite produkty, które idealnie wpiszą się w każdą przydomową przestrzeń.
 

Jeszcze piękniejsza przestrzeń do wypoczynku na świeżym powietrzu

 

Piękne lustra potrafią odmienić wygląd każdego ogrodu. Dzięki nim uzyskuje się ciekawe efekty optyczne, ukrywa mankamenty czy podkreśla największe zalety przydomowego terenu. To prosty sposób na to, by zupełnie odmienić przestrzeń, dodać jej charakteru i naprawdę indywidualnego rysu, który zachwyci wszystkich gości.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz