Kinnarps nowy

Krakowskie Podgórze biurowcami stoi

|
Budynek F kompleksu biurowego Bonarka for Business w Krakowie
Jak wynika z analiz firmy Walter Herz Kraków jest zdecydowanym liderem regionalnych rynków biurowych, a zasób nowoczesnej powierzchni biurowej w mieście sięga 850 000 mkw. Do prężnie rozwijających się dzielnic należą m.in. Podgórze, Grzegórzki czy Prądnik Czerwony.


Zieleń motywem przewodnim krakowskiego biurowca

 

W miejscu, gdzie niegdyś działał sklep ogrodniczy powstaje obecnie obiekt Kalwaryjska 33. Przeszłość działki, na której powstaje biurowiec zainspirowała twórców jego projektu do tego, by motywem przewodnim uczynić zieleń. Centralnym punktem budynku będzie drzewo rozpościerające się przez wszystkie kondygnacje obiektu. Roślin nie zabraknie także na każdym z pięter biurowca. Pojawią się np. kwiaty w donicach czy atrium z żywo zieloną ścianą.

 

Biurowiec powstaje przy ul. Kalwaryjskiej na krakowskim Podgórzu i stanowi kolejny przykład inwestycji biurowej w tej dzielnicy. Obiekt zaoferuje ok. 3550 mkw. całkowitej powierzchni najmu. Budynek będzie składał się z pięciu naziemnych kondygnacji i jednej podziemnej. Inwestycja zostanie oddana do użytku w 2017 r.


Mniejsze projekty biurowe krakowskiego Podgórza


Na obszarze Podgórza nie brakuje także mniejszych projektów biurowych. Przykładem takiej inwestycji może być Hexagon. Ten 4-kondygnacyjny obiekt znajduje się przy ul. Zamkniętej w dzielnicy Podgórze. Oferuje on powierzchnie biurowo-handlowe i dostarcza na krakowski rynek ok. 2600 mkw. przestrzeni użytkowej. W obiekcie Hexagon istnieje także możliwość kupna lokali z opcją dalszego wynajmu m.in. innym przedsiębiorstwom.

 

Przykładów pojedynczych mniejszych biurowców ulokowanych na krakowskim Podgórzu jest o wiele więcej. Należą do nich chociażby Wilga Business Center czy Biznes Park Wielicka.  

 

 

Firmy z sektora usług dla biznesu wykazują duże zainteresowanie biurami w Krakowie. Jest to bowiem miasto stanowiące ich główny ośrodek w Polsce. Powstające w stolicy Małopolski biurowce to właśnie odpowiedź na zapotrzebowanie powierzchni biurowej wykazywane przez firmy outsourcingowe. Budowane są one w różnych dzielnicach miasta, wśród których wyróżnia się m.in. Podgórze. Powstające tam biurowce to przykład zmieniania zaniedbanego, poprzemysłowego obszaru w dzielnicę biznesową. 

 

  • 1
  • 2

1.0
Napisz pierwszy komentarz