Park Rozwoju jest nowoczesnym kompleksem biurowym klasy A, wybudowanym w okolicy Biznesowego Mokotowa przy ul. Konstruktorskiej 12, dlatego największe korporacje postanowiły umieścić w nim swoje siedziby. Jego łączna powierzchnia wynosi 31 000 mkw. powierzchni.
Wierzymy, że przyjazne otoczenie i ekologiczne podejście do budownictwa to przyszłość rynku biurowego. Dlatego także w naszych budynkach stawiamy na zielone rozwiązania – Park Rozwoju posiada certyfikat BREEAM na poziomie Excellent, który jest obecnie najwyżej cenionym proekologicznym systemem oceny budynków niemieszkalnych w Europie – komentowała Sylwia Piechnik, Head of Office Leasing w EPP.
Spółka EPP, inwestująca w sektorze nieruchomości komercyjnych na terenie całej Polski, zobowiązała się do sadzenia 1 nowego drzewa za każde wynajęte 1000 mkw. powierzchni. Inwestor chce bowiem stworzyć w tym miejscu zieloną okolicę przyjazną pracownikom. Posadzenie 11 drzew było możliwe dzięki przedłużeniu umów najmu z firmami Schneider i Ericsson.
Chcemy aby Park Rozwoju był prawdziwie zielonym zakątkiem na mapie Biznesowego Mokotowa – idealnym miejscem do pracy i odpoczynku. Dobre samopoczucie pracowników naszego kompleksu jest dla nas priorytetem, stąd najbliższe sąsiedztwo budynku, a także jego wewnętrzne dziedzińce są pełne zieleni, która zaprasza do spędzenia wolnych chwil w jej otoczeniu. Dodatkowo podjęliśmy zobowiązanie wobec naszych najemców, że zasadzimy drzewo za każde wynajęte 1000 mkw. powierzchni biurowej. Dzięki przedłużeniu podpisaniu umów najmu z firmami Schneider i Ericsson, zasadziliśmy wspólnie aż 11 drzew. Jestem pewna, że w przyszłości będziemy mogli posadzić ich jeszcze więcej – powiedziała Sylwia Piechnik.
Zasadzenie drzew jest również powiązane z realizacją parku linearnego, który wykonał Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.
Bardzo często to właśnie drzewa tworzą miejsca, w których mieszkańcy mogą odpocząć od trudów dnia codziennego, znaleźć wytchnienie i odprężyć się wśród natury. Każde kolejne posadzone drzewo niesie ze sobą dużą porcję pozytywnej energii dla przestrzeni, w której się pojawia – dodał Marek Piwowarski, Dyrektor Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.